Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kifolyt elem tönkre tudja...

Kifolyt elem tönkre tudja tenni a vérnyomásmérőt?

Figyelt kérdés
Van egy kb 10-15 éves vérnyomásmérő, amit most találtunk meg, max 2-3x volt használva. Csak benne maradt az elem, és szépen belefolyt, így állt minimum 10 évet. Ráadásul keverve is volt, 2db Eneloop Ni-MH, és 2 Maxell. Alig bírtam kiszedni az elemeket, konkrétan az egyik meg is hajlott. Azt hallottam, hogy az elemből a trutyi belefolyik az alkatrészekhez akkor oxidálja a fémet. Ez igaz? Mert vennék hozzá adaptert (6v adapterrel is megy), de ha nem működöik akkor meg se veszem.
dec. 7. 18:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Vivamax márkájú a mérő azt leírom
dec. 7. 18:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk innen a távolból megmondani. Ki kell próbálni.

Ha szerencséd van, akkor csak az elemtartó ment rottyra.

dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

„Azt hallottam, hogy az elemből a trutyi belefolyik az alkatrészekhez akkor oxidálja a fémet. Ez igaz?”

Igen, ez igaz. Ha a készülék elektronikájába is belefolyt, akkor lehet, hogy már nem működik. Ha csak az elemtartó érintkezőit érte, akkor azokat még többnyire helyre lehet hozni. Törölgesd le az érintkezőket, aztán valamilyen rozsdaoldóval (például RO-55) el lehet távolítani róluk az oxidációt. Kis ecsettel bekened, vigyázol, hogy ne folyjon bele a készülék belsejébe, egy ideig rajtahagyod, aztán letörlöd. Nagyon makacs esetben lekaparod az érintkezőkről az oxidréteget. Aztán kipróbálod új elemekkel, ha működik, akkor mehet adapterről, ha nem működik, akkor az elemeket felhasználhatod más célra.

dec. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"Mert vennék hozzá adaptert (6v adapterrel is megy), de ha nem működöik akkor meg se veszem."

Ezt így nem lehet eldönteni. Meg kell vizsgálni, mekkora a kár, utána derül ki. Vaktában azt mondanám, hogy van esély, szépen rendbe lehetne tenni, de távolról én sem tudhatom, hová folyt be, mennyire rohadt szét.

dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az ilyen 1.5-12V szabályozható adapterrel ki lehet próbálni, ha 6V-ra állítom? Van rajta vagy 6 féle csatlakozó valamelyik csak belemegy
dec. 7. 21:53
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Szakmailag a felelős válasz szerintem, hogy nem merjük kipróbálni, inkább megvizsgáljuk előtte. Utána próba.

Elnézést a királyi többesért, nyilván ebben van egy kis ironikus fogalmazás is, csak a vicc kedvéért.

dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A polaritásra vigyázni!
dec. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!