Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet fényképezésnél az...

Hogy lehet fényképezésnél az ilyen eredményt elkerülni? Link és magyarázat a kiegészítésben.

Figyelt kérdés

[link]


Szépen látható, hogy a világos részek szinte világítanak. Mit kell állítani, hogy sötétebb legyen az egész? (Nem feljavításkor, hanem még a kép készítésekor)


2010. okt. 21. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A jelenséget túlégésnek hívják. Gondolom vakuztál és nem volt jó a fénymérése a cuccnak. Kompakt? Mert akkor annyit tehetsz, hogy van egy vaku expozíció korrekció a gép beállításai közt és azt lejjebb veszed másfél-két EV-vel. Ez az út mondjuk egy DSLR-el is járható, de ott vannak más lehetőségek is...
2010. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem én csináltam a képet... A gép meg DSLR-nek nézett ki... legalábbis bazinagyfekete nagy lencsével, tehát szerintem az volt... Csak én is készülök venni gépet és konkrét példákon szeretnék fotóelméletet tanulni :D
2010. okt. 21. 23:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha DSLR, akkor külső vakut kell használni és kell hozzá egy derítő is, hogy ne égesse szét az előteret és maradjon a háttérből. Ez az, amikor azt látod, hogy a vaku felfelé, picit előre áll, de van rajt egy nagy fehér lap, ami előre szórja a fényt.


A TTL vakuk egyébként elég pontosan mérnek fényt, egy alap Canon 430 EX már nem csinál ilyet.


Beépített vakunál még lehetőség, hogy full manuálon dolgozol, és ha látod, hogy túléget a vaku, rekeszelsz vagy leveszed az ISO-t. Mondjuk ettől kevesebb marad meg a háttérben, de egyébként sem "illik" embereket 1:1-ben pofán vakuzni...

2010. okt. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. okt. 22. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!