Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3D nyomtatóval melyik tervezőp...

3D nyomtatóval melyik tervezőprogramok kompatibilisek? Illetve hol lehet készen megtervezett tárgyakat találni hozzá?

Figyelt kérdés

dec. 26. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen nyomtató. Én alapvetően a FreeCAD-el tervezek, de van aki pl. Blender-t használ. Abból kimentesz egy STP fájlt, és azt utána egy "szeletelő" program "szeleteli". Arra a Cura a legjobb. Ez nagyon sok nyomtatót támogat, meg kell nézni.


Kész modellek? Milyenre gondolsz? Mert több ezer ezzel foglalkozó weboldal van. Általában STP fájlok tölthetőek le készen, amiket már csak szeletelni kell. A szeletelés az meg nyomtató és alapanyag függvénye (meg kicsit annak, is hogy milyen a tárgy). Ezért kész szeletelt fájl nagyon nagyon kevés található.

dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az 123D Desing-gel szoktam egyszerűbb dolgokat tervezni, majd kimenteni STL-ben, szeletelésre pedig Cura-t használok. 3D modelleket pedig főleg a thingiverse.com-ról töltök le ha valamit keresek. Egyszer vettem nyomtatható távirányítású repülőgép 3D file-jait, a 3dlabprint-től, hogy a modellek mellett volt kigenerált, szeletelt file is, viszont ezekkel az a gond, hogy kimondottan egyféle géptípushoz van megcsinálva. Nekem speciel az volt a bukta, hogy az én gépem bowdenes, a program meg Prusa-hoz volt megcsinálva, ami direkt extruderes .
dec. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy ilyen gép megfelelő választás?


Creality Ender-3 V2 Neo.

dec. 26. 17:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Az alábbi hozzászólás alapján erősen meggondolandó.

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet :)


Egy prusa mk4 az komoly?

dec. 26. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Árát nézted? A 3-as is majdnem fél millió itthon, 4-esnek meg nem is találtam forgalmazót, de eBayről az sem olcsóbb, és akkor még ott a Vám és ÁFA.
dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De ez már komoly és csak 305 Euró kb. 120 ezer forint és zárt terű.



[link]

dec. 28. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!