Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szünetmentes tápegység, így...

Szünetmentes tápegység, így jó lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Viszonylag kezdő villanyszerelő vagyok és 1-2 téren van mit tanulni bőven.

Gázkazán keringtető szivattyúhoz kellene egy szünetmentes táp ismerősömnek. Maga az elmélet megvan, jöjjön a gyakorlat.

Van aki azt javasolta neki, hogy külön kontaktor ami áramszünet esetén átvált és akkor az áramkör az akksi+inverterről fog menni.

Én viszont láttam olyan invertert, ami minden az egyben: maga az inverteren van egy bemenő táp csatlakozó mint a számítógépenkél és van mellette egy dugalj amire csatlakoztatni kell a kívánt fogyasztót, jelen esetben egy szivattyút + ugye akksit az inverterre, ha jól értelmeztem akkor a 230V az inverteren keresztül megy a fogyasztóba majd az inverter áramszünet esetén magától átvált mint egy mágneskapcsoló és akkor az inverter+akksi fogja működtetni a szivattyút.

A másik megoldás, hogy a kontaktor NC állására rákötöm az inverter kimenő részét (itt az inverter nem kapcsol át magától)és az otthoni hálózatot pedig értelem szerűen a kontaktor A1 és A2 +NO részére. Mivel a szivattyú jelenleg fix bekötésű, ugye kellene neki egy dugalj és dugvilla, ez nem probléma nem?

A fő kérdésem: megéri megvenni azt az invertert ami átvált magától ilyen esetben vagy az olcsóbb invertert éri meg megvenni és kontaktor segítségével kiépíteni egy rendszert?

Elnézést ha valamit bonyolultan vagy összevissza fogalmaztam. Nem szeretek írogatni:)


Köszönöm a segítséget előre is.


dec. 28. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan invertert vennék ami megcsinál mindent, ugyanis az tudja tölteni az akkumulátor pakkot is, meg védi is.

Ha a kontaktoros rendszert építed ki, akkor az akku töltését meg kell oldani valahogyan. Meg még az akkut védeni is kell a túlzott lemerülés ellen.

dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,én is olyat vennék .Köszönöm
dec. 28. 12:28
 3/3 lali51 ***** válasza:

Ilyen inveterem van: [link]

Ha a Westend 240-i gázkazán T rácsatlakoztatom pár másodperc múlva leáll a kazán.

Valahol olvastam az inverter fölldelést össze kell kötni a kazán gyújtó berendezésével.Ennek alaposan járj utána.

dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!