Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 230V szigetelt vezetékben...

123456valami kérdése:

230V szigetelt vezetékben hogy tudom megszakítani az áramot, a vezeték elvágása nélkül? Úgy értem mint ha lakatfogót tennék rá. Valami túlterheléssel? Van e erre lehetőség?

Figyelt kérdés

jan. 6. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Minden bizonnyal van valahol rajta egy kismegszakító, ha máshol nem a villanyóránál, de jellemzően szokott lenni egy kapcsolótábla. Lekapcsolod a kismegszakítót és kész. Túlterheléssel is azt éred el, hogy a kismegszakító leold és megszakítja az áramot, de kézzel is le tudod kapcsolni, nem kell ehhez veszélyes manővereket csinálnod.
jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

Szöveg alapján olyan igény mutatkozik, mintha a vezeték megszakítása nélkül szeretnéd megszakítani a vezetéket.

Ilyen ugyebár nincs.

Anélkül viszont nem tudod megszakítani.

jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
53%
Igen van, 2 megoldás is. Ha leírod pontosan, hogy mièrt szeretnèd ès ezzel nem követsz el szabálysèrtèst, akkor szívesen segítek.
jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen lehetőség. A vezető folytonosságának megszakítása nélkül nem tudod az áramot megszakítani. Tehát marad a kapcsoló, kismegszakító.

Kíváncsian várom a #3 két megoldását, ami csak a vezetékhez hozzáférve, annak megbontása nélkül képes megszakítani az áramot.

jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak az a lehetőség van hogy galvanikusan szétválasztod.
jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
100%
Írd már le részletesen inkább, hogy mi az a cél amire ezt a megoldást gondoltad ki!
jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3/6 Nem illegális tevékenységről van szó ezt ki jelenthetem!

Szívesen venném, ha megírnád a lehetőségeket!

Köszönöm.

jan. 26. 17:15
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

3. ezt írta:


"Ha leírod pontosan, hogy mièrt szeretnèd ès ezzel nem követsz el szabálysèrtèst, akkor szívesen segítek."


Nem tudod elolvasni?

jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

Én is azt kértem hogy írd le mit akarsz ezzel és miért így akarod.

Lehet megoldás a problémára de jelenleg úgy fest nem úgy ahogy te azt elképzelted.

jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!