Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a márkaneve, vagy neve az...

Mi a márkaneve, vagy neve az olyan filctollnak amivel elektronikai nyomtatott sérült áramköröket lehet javítani forrasztás nélkül? Van ilyen "kontaktfilc" egyáltalán? Sajnos két "hajszál" fut egymás mellett kb 2 mm-re. Ez nekem forraszthatatlan.

Figyelt kérdés

#javítás #megoldás #áramkör #forraszthatatlan
jan. 7. 00:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Folyasztószerre van szükséged. Én a filcet nem szeretem, mert ha nincs használva, akkor kiszárad.
jan. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg ilyennel elektromosan vezető ragasztóval megcsinálni:

[link]

jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A folyasztószer ide már kevés szerintem, kb 0.3 mm-es áramköri utat képzelj el, egymástól egy miliméterre egymás mellett.

(SATA meghajtó portja)


Mindkettőt átszántotta valamilyen hegyes eszköz.

Attól tartok, ha egyáltalán rámelegítek, már elengedi a rézfóliát az üvegszálas műanyaglapról.


Egyáltalán nem mernék itt melegítős technikát alkalmazni, max olyat ami 180 fok alatti.

jan. 7. 11:13
 4/14 A kérdező kommentje:

Talán még az áthidalás lehet megoldás, ha kimérem, mi merre megy.

Ahogy nézegettem ezt a ragasztószerű anyagot, nem hiszem, hogy lehet vele ennyire precízen dolgozni.

A legjobb lenne valamiféle alkoholosfilc szerű toll, aminek a jelölését alakzatra lehet kaparni és utána az egészet "rásütni" 180 fok alatt.

jan. 7. 11:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Fluxpen a neve egyébként, de az is csak folyasztószert tartalmaz. Elektronikai panelekhez a fecskendős kivitelt szokták használni. Meg lehet oldani a forrasztást, de mikroszkóp vagy legalább egy erős nagyító kell hozzá és egy jó páka.
jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ami rendelhető, vezető trutymó, pont durvább dolgok javításához használható, azt is feltételesen.

Amiről te beszélsz kérdező, egy rendes pákabűvész megoldja.

jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Megjavítottam!! Végül kézimunkához használatos sárgaréz vezetéket használtam mert csak kettő út nem vezetett át a négy sérültből és ilyen hőpisztolyos ragasztóval rögzítettem a drótokat!

Core 2 duo T9300 cpu került bele és 2 db PC2-6400 as 800 mhz-s 2 gb os ram! Elindult 😊 Holnap megy rá a WIN 10 😊

febr. 4. 00:40
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja és Compaq A900 as volt az alany.
febr. 4. 00:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ilyenre autó ablakfűtés javítót használok. Az se baj ha összeér véletlenül. Mielőtt beköt teljesen, lehet szikével vágni és lekapirgálni a nem kívánt helyekről.
febr. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na ez is egy jó ötlet! Köszi! Tudnál is mutatni esetleg ilyet kérlek? Mégcsak nem is hallottam róla (plusz amúgy se működik a kocsimban a hátsó ablak fűtés).
febr. 4. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!