Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sávos forrasztós panelon a...

Sávos forrasztós panelon a felesleges sávot-sáv részt (áramkör részt) hogyan távolítsák el?

Figyelt kérdés
Nem találtam semmit az interneten, vajon milyen praktika van rá?Tapétakéssel gondolom megszakítható könnyedén, de valami profibb megoldást szeretnék, akár maratás.Lelkes amatőr vagyok, az internetről tanulom az elektronika csinyát-binnyát hobby szinten.Köszönöm a segítséget előre is.

#nyák #áramkör #nyomtatott áramkör #elektronika forrasztás #próba panel
2023. jan. 1. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
NYÁK gyártás házilag a kereső kifejezés ami neked kell.
2023. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:

Használhatsz olyat ami szintén perforált, de nincsenek vezetősávok rajta csak egymástól független forrpontok a furatok körül.

Azon neked kell a sávokat kialakítani.


"Tapétakéssel gondolom megszakítható könnyedén, de valami profibb megoldást szeretnék"


Az ilyen panelekkel készült áramkör nem lesz igazán profi.

Borzalmasan fest. Igaz sokkal jobb mint a "pókháló szerelés" amikor az alkatrészek lábait közvetlenül forrasztod össze hordozó használata nélkül.

Prototípusnak megfelel, mert gyorsan lehet vele dolgozni, de végleges megoldáshoz jobb ha készít NYÁK-ot hozzá az ember.

2023. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vortrex ***** válasza:
57%
Próba nyákot használni még profi, de egy szikével megszakítani a vezetősávot már nem az. Logikus.
2023. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát nincs rá kulturális megoldás, hogy megszakítsak sávokat, marad a barbár szikés, vagy megfelelő nagyságú fúróéllel való megfúrás?
2023. jan. 1. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Én a sávokat dremel-lel vágom.

2023. jan. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én meg hármanként összekötött forrpontos panelt használok, tápfeszsínekkel. Nem nagyon volt még olyan áramkör, ahol vágni kellett volna.
2023. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!