Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv! Hogyan kössem be a 2X2...

Üdv! Hogyan kössem be a 2X2 Ohmos mélynyomómat? Többi lent.

Figyelt kérdés

Üdv! Van egy egy 2x2 Ohm 1500/3000 W os nyomóm. Az lenne a kérdésem mekkora erősítőre lenne szükségem és hogy ha átkötném 1 Ohmra akkor mekkora erősítő kellene és hogy az nem e befolyásolna valamit , teljesítményt vagy tartósságot.

Előre is köszönöm a válaszokat.

A hangszóró amúgy kicx headshot 15



jan. 7. 10:51
 1/3 Morzsi007 ***** válasza:
Ha átkötöd 1 Ohm-ra, akkor olyan erősítő kell, ami bírja az 1 Ohm-ot. Ha sorosan kötöd össze, akkor 4 Ohm lesz az impedancia, ez azért gyakoribb, az erősítő teljesítménye, hát nem tudom mennyire valósak a paraméterek, de szerintem elég lenne egy 1000W-os erősítő. Ugye egy erősítő, ha csökkentsük a rákötött hangszóró impedanciáját, akkor megnő a leadott teljesítménye.( Így előnyös lehet az 1 Ohm-os variáció. A hangszóró érzékenysége nem túl combos 87db, vagyis kb egy 90 db feletti 500W-os mély nagyobbat nyomna, mint ez. Ekkora hangsugárzok esetében nem igen van tapasztalatom. 🙂
jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igen azt tudtam hogy 1 Ohmos kell hozzá erősítő ami tudja azt. Tudtommal elég valós adat nem egy Magnat vagy Pioneer hangszóróról van szó :)

De való igaz hogy vannak olyan 500 wattos ládák amik több decinelt nyomnak és messziről hallani ha jössz az utcán, most is ilyen van az autóba ellenben , minőségben és hertzben közelében sem érnek egy ilyen hangszóróhoz :) azért az két külön kategória . Köszönöm a választ.

jan. 7. 14:02
 3/3 feri 45 ***** válasza:
Kedves Barátom! Azt hiszem, Te vagy az aki már kérezett. Az ottani válaszomat olvasd át részletesen! Neked az ott írtak fontosak. Morzsi 007 válasza igaz, amikor írja, hogy "...nem tudom mennyire valósak a paraméterek..." Ezzel én is így vagyok. Ha a hangszóród valóban 2+2 ohmos, akkor az 1000 watthoz 45 volt 22,3 amper tartozik. Gondolkozz el azon, hogy trafók, villanymotorok milyen vastag huzallal tekercseltek 22 amperre?? Kérdezed, hogy milyen erősítőt vegyél. Nem ismert, hogy hol fogod üzemeltetni. Nem mindegy, hogy autóban, diszkóban, zenekarban. Alapvetően más az áramforrás (DC 12 V, AC 230 V). Ha valóban 1000 wattos a hangszóród, akkor az erősítődnek is 1000 watt kimenettel 2000-2500 wattot vesz fel az áramforrásról!! Én azt javasolnám, hogy szerviz műhelyt keress fel, akik műszeres méréssel valódi adatokat mérve pontos tanácsot adnak. Én a fiammal 19 évig szerviz és hangosítók voltunk, és mindig műszerekkel mértünk.Üdv:H.F.
jan. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!