Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kicx Headshot 15 1500/3000 W...

Kicx Headshot 15 1500/3000 W mekkora erősítő kell?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam javaslatra 1 Ohmra kötni. Tudom 1 Ohm stabil erősítő kell de mekkorát ajánlotok?

Maxot tudja amit le tud adni a nyomó de nem akarom ott folyamatosan nyomatni.

Kick , Kicx , DLD, Ground Zero hasonló markában gondolkodtam



jan. 8. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan erősítő kell, amelyik képes meghajtani az 1 ohmot és a teljesítménye legfeljebb 1500 W. Általában az erősítő maximális teljesítménye legyen kisebb, de legfeljebb annyi, mint a hangszóróra adható maximális teljesítmény. A teljesítmény alatt az RMS teljesítményt kell érteni, nem a bizonytalan reklámadatot a maximális teljesítményt vagy más nevén a zenei teljesítményt.
jan. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm a tartalmas választ. Akkor egy olyan erősítőt kell keressék ami 1500 w RMS-t le tud adni maximum 2 ohmom.

Csak egy kereszt kérdés, ilyenkor ha 1 ohmon szeretném használni a hangszórónak úgymond,,mekkora lesz" az RMS teljesítménye 1 ohmon ha 2x2 ohmom 1500 w RMS? Vagy ilyenkor nem változik 1 ohmom is 1500 w rmst kell tudnia?

Bocsánat nem volt még duplatekercses nyomóm :)

jan. 9. 08:20
 3/3 feri 45 ***** válasza:

Az előző kollégának igaza van, amikor azt állítja, hogy az erősítő teljesítménye egyenlő, vagy valamivel kissebb legyen a hangszóró(k) összteljesítményénél! Hiányzik egy fontos adat! Az erősítő kimenetének impedanciájának meg kell egyeznie a hangszóró vagy több hangszóró esetén a több hangszóró eredő inpedanciájával! Ennél alacsonyabb inpedanciás illesztésnél a végerősítő tönkre mehet. Söt úgy is tönkremehet, hogy nemm javítható, tehát selejtezni kell és újat vásárolni.

Más: 2x2 ohmos hangszóró NINCS!! A nagy méretű hangszórók (12", 17", 19", 21") egyenáramú műszerrel mérve, valóban igen kis ohm értéket mérnek egyenárammal. De ezek a műszerek nem tudnak ipedanciát mérni!! A Te 2x2 ohmod az rezisztens érték és nem impedancia, azaz hangárammal szembeni "ellenállás"! A két ohmosnak mért hangszóród biztosan 8 vagy 16 ohmos impedanciájú, annyi amennyit a gyártó ráírt.

Én hangszóró javító, üzemeltető, rendezvény hangosító voltam egész életemben. Rengeteg erősítőt és hangszórót javítottam. Az említett nagy méretű hangszórók vastag tekercsének (0,45mm) ohmos ellenállása valóban kicsi érték, ahogyan a nagy teljesítményű hálózati transzformátorok primér tekercsek is egyenárammal mérve kis értékűek.

Vigyázz, a két tekercses hangszórók tekercsei sorba kötve ipedanciájuk összeadódik, de párhuzamosan kötve két eset lehetséges!! Egyik, hogy ellentétesen kapcsolva zárlatos tekercsént viselkedik, tehát a tekercsek impedanciája NULLA értékhez közeli lesz. Ez a végfokot tönkre teszi!! A másik eset, hogy azonos polaritással kapcsplod párhuzamosan. Ekkor a közös mágneses térben való működése következtében az impedancia nem változik, hanem az elektromos mező úgy érzékeli, mintha a tekercs huzalja kétszeres keresztmetszetűre változna.Nem melegszik a tekercs. Egy tekerccsel leéghet, mert azon a teljes üzemi áram megy át!(A tekercsek párhuzamos kapcsolását transzformátorokban, villany motorokban a nagyobb keresztmetszet elérése érdekében sok helyen alkalmazzák. Lásd az egyetemi tankönyvek ide vonatkozó tananyag részeit!)

jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!