Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A földhurok (ground loop) az...

A földhurok (ground loop) az okozhat problémát, tehet-e kárt bármiben is, vagy csak egyszerűen egy kellemetlen zaj?

Figyelt kérdés
Egy jack kábellel kötöttem össze két asztali számítógépet, a kábel egyik végét az egyik vonalkimenetébe (zöld jack) dugtam, a másik végét pedig a másik gép vonalbemenetébe (kék jack), majd utóbbin bekapcsoltam, hogy átjátssza a hangot a kimenetre (a hangkártya tudja ezt, nem szoftveres). Így külön keverő nélkül megoldható, hogy ugyanazon a hangszórón/erősítőn szóljon mindkettő, illetve felvenni is tudok így. A probléma csak annyi, hogy emiatt ground loop keletkezik, ami inkább csak akkor hallható, ha felhangosítom a kimenetet, de akkor meg úgyis elnyomja a zene. Ezt leszámítva semmi gond nincs vele. Ez okozhat problémát hosszútávon, elronthatja a hangkártyát, vagy csak szimplán zajos, tehát ha engem nem zavar (úgyse hallom, ha lehalkítom, vagy elnyomja a zene), akkor használhatom-e így probléma nélkül?

jan. 24. 19:56
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
44%

Mindkét számítógép fémváza a védővezetőre csatlakozik, az elosztóban találkoznak, így káros potenciálkülönbség nem tud kialakulni, de kellemetlen földhurok igen.

Az elosztónál lehetőleg rövid úton, egymás mellé legyen dugva a kettő, illetve lehetne próbálkozni a két fémház összekötésével, vastag, sodrott vezetékkel, a csavarokhoz rögzítve, közel az audio csatlakozókhoz. De nem egyszerű megszüntetni a zajt.

jan. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem szabad földhurkának kialakulnia. Pont ez a lényege a vonal ki- és bemeneteknek, hogy össze lehessen kötni őket.
jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

2.

Ne viccelj, pont ez a földhurok lényege, hogy jelcsatlakozóknál is átkötöd, ugyanaz a GND-ág találkozik a hálózati csatlakozón keresztül is, hurkot alkotva.

Ezért sokkal jobb, például erősítő használata esetén, amikor az erősítőnek egyszerű földeletlen villásdugója van, a PC-ház földelt, így nem tud kialakulni földhurok.

jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!