Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valójában ez a LED lámpák is...

Valójában ez a LED lámpák is csak egy átverés?

Figyelt kérdés
Az igért 30000-40000h helyett csak harmad vagy negyed annyit működnek, és nem beszélve a fényerő folyamatos csökkenéséről, lassan azokat is olyan sűrűn cserélem mint a hagyományos égőket cseréltük annó.

jan. 25. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem évek óta működnek. Nálad lesz a hiba.
jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne a legolcsóbb kínai vackot vedd meg, és nem lesz gond.

Bár nálam az 1200 Ft-osak is évek óta bírják.

jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Nem mindegy, milyen minőséget vásárolsz és mennyire szellőzik jól a lámpatest, mivel a hőmérséklet is befolyásolja az élettartamot.
jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szirty ***** válasza:
100%

Sajnos túlhajtják a LED-eket, rossz a hűtésük, stb.

Normális tervezéssel és kivitelezéssel elérhető lenne amit ígérnek, de hát akkor meg drágábbak lennének.

jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem átverés, csak egyszerűen érzékenyebbek, mint a régi szög egyszerű izzószálasok.

nyitott lámpatestben érzik jól magukat

érzékenyek a fesz ingadozásra (kilazult vezetékek a kötődobozokban, öreg trafó az utcában)

a legolcsóbbat nem szabad megvenni, mert az nem lesz olcsó

jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én vettem Entac márkájút kültérre, de ha ilyen -5-10 fok van elkezd villogni vagy csak halványan világít.. pluszban meg jó rendesen.
jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez ez olyan 450-800Ft árban vannak.
jan. 26. 11:46
 8/11 A kérdező kommentje:
A Philips a LED lámpáknál milyen minőségnek számít? Mert ez is olyan mint a többi.
jan. 26. 11:49
 9/11 Zzzoli ***** válasza:

Vannak nagyon jól bevált konstrukciók, persze azt nem tudhatod előre melyik lesz az.

A legolcsóbbak nagyon minimál műszaki tartalommal bírnak, általában szellőzött lámpatestben is határhőmérsékleten mennek a ledek, hamarabb öregszenek el az összes alkatrésszel együtt, amit velük együtt a kis kör hordozó panelre szerelnek.

Kicsit jobb konstrukcióknál már jobban megoldott a hőelvezetés, nyakban alumínium, ami termikus kapcsolatban van a ledeket hordozó panellel, így hosszabb távon is kisebb eséllyel melegszenek el a ledek, nincsenek úgy terhelve termikusan a meghajtó áramkör elemei.

Viszont az összes led sokkal érzékenyebb a zárt lámpatestben történő használatra és az ebből adódó túlmelegedésre.

Annak idején, amikor a az E27 ledek kezdtek teret hódítani, az Osram Paratom ledek megnövelt hőleadó felülettel öntött alu testre voltak szerelve, olyan nehezek voltak ha a fejedre esik betörik.

Zárt búrában ebből is megdöglött már 3 db nekem is, a többi viszont vígan világít túlélve sok mai társát.

jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zzzoli ***** válasza:

A Philipsnek is van több kategóriája, az alsó is érezhetően jobb minőség a filléres nevetlen daraboknál, természetesen a üzemidejük, megbízhatóságuk is fényévekre van tőlük.

A prémium ledekkel lehet tervezni 10 évre, de amint mondottam a viszonylag kicsi zárt búra és a hosszú folyamatos működés azoknak is haláluk.

A többivel azóta sincs semmi gond, több mint 10 éve, amikor a családiház vásárlásakor az összeset kicseréltem.

jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!