Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meg lehet javítani a forrasztót?

Meg lehet javítani a forrasztót?

Figyelt kérdés

Egy pillanatforrasztóról van szó. Nem tudom pontosan a típusát, lent van a műhelyben, de saccra min. 20 éves lehet. A hibajelenség a következő:

Bedugom a konnektorba, ha nyomom a gombot, csak picit langyos lesz a a páka, van a gomb felett egy pici halogén izzó, ez nem mindig világít, van amikor egy pillanatra halványan felvillan. Tehát tippre vagy a gomb hibásodott meg, vagy a transzformátor.

Előbbi esetben ha gombot kell cserélni, milyen gombok szoktak lenni benne? Illetve ha transzformátor, akkor jóeséllyel nincs pont olyanom ami jó lenne hozzá.


febr. 2. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gombja valószínűleg mikrokapcsolós, vagyis kattan, ezek nem szoktak "félig " jók lenni. De fújj a kapcsolóba kontaktsprét, kattogtasd át 50-szer, ha megjavul, nyertél, ha nem, nem.
febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen-igen nincs köztes állapot, pontosabban olyan lehet, hogy erősebben vagy "oldalasan" kell nyomni hogy éritnkezzen. Erre utalhat az izzó villogása. Ha a transzformátor halott lenne akkor az izzó se tudna világítani szerintem. Délután szétszedem majd, ha a gombot kell cserélni akkor veszek újat inkább. Mivel forrasztani kellene az új gombot. Van egy betétes forrasztóm is, ami melegszik rendesen, de a hegye rozsdás (tudom, le lehet csiszolni), és forrasztani se lehet vele, mert nem olvad meg az ón csak akkor ha a levegőben tartva érintem az ónt a pákához. Valami 40-60W-os Fahrenheit csoda.
febr. 2. 14:26
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
78%

Lehet kontakthibás az izzó és a pákahegy érintkezése külön-külön is, mivel ezek gyakori hibaforrások.

Miközben a trafó rendesen működhet, de ezt lehet hallani a búgó hangból is, ha a füledhez teszed.

febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy csak el van törve tőben a vezeték, annyiszor volt már hajlítgatva, és visszatekeve a forrasztóra.
febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* visszatekeRve/=rátekerve
febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval, szétszedtem, látszólag egyben van. Ha benyomom a gombot (ami nem konkrétan gomb, hanem egy fémlapot nyom a másik fémlpahoz, a lámpát csak meg kellett igazítani, a trafó zúg, melegszik is, de a páka mégis csak langyos lesz.
febr. 6. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Amennyiben látható a két fotó, akkor:

Ha a forrasztód az első képen láthatóhoz hasonlít, akkor bátran megválhatsz tőle.

febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

konkrétan majdnem ugyanaz mint az első csak nem Rondy hanem Ninzo.

Egyébként szétszedve eléggé megdöbbentő, hogy milyen vékony vezetékeket és gyenge forrasztásokat használtak...

febr. 6. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!