Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3,5 jack dugó 3 és 4 részes >...

3,5 jack dugó 3 és 4 részes > simán helyettesíthető egyik a másikkal?

Figyelt kérdés

pl diktafonnak van külső MIC bemenete, de az stereo dugót vár. mi történik, ha a 4 gyűrűs jacket dugom be? zárlatos lesz vagy ugyanúgy működik?


na meg ez az adapter pl amit adnak hozzá, ez tuti egy az egyben átalakítja? mert olvastam, hogy legtöbbször ez nem igazán sikerül.


szóval stereo aljzatba ne is próbálkozzak vele vagy mitől függ, hogy működik-e vagy sem?


pl:


[link]



febr. 4. 01:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt eszköze válogatja, van amelyik tudja kezelni és van, amelyikhez meg mindenképp átalakító kell. Pl. mind a telefonon, mind a laptopon levő 4 részes jack aljzat (ami ugye egyben mikrofon bemenet és hang kimenet) simán tudja kezelni azt, ha csak 3 részes jack dugót dugok bele (fülhallgató vagy erősítős hangfal felé).

Ráadásul a 4 részes jack-es headseteknél többféle kiosztás is létezik, régebben arra is figyelni kellett, hogy mi az érintkezők sorrendje, de mintha a mai eszközök már ezt is automatikusan kezelnék.


Itt van egy jó hosszú cikk az egészről:

[link]

febr. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van ami kezeli, van ami nem.

Hogy mibe dugod, annak a bekötését nem ismerjük.

Innentől nagyjából nincs miről beszélni.

Látatlanban annyit azért el lehet mondani hogy olyan zárlat ami meghibásodáshoz vezethet, nem lesz.

febr. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

értem, hát akkor ez így elég bizonytalan.

csak az a durva, hogy ma már a 90% ilyen, és alig találok "hagyományos" stereo dugós kivitelt. gondolom, a telefonok miatt.

febr. 4. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!