Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 0,3-as vezetékre max hány A-t...

0,3-as vezetékre max hány A-t lehet bízni hosszú távon, biztonságosan?

Figyelt kérdés

12V-os rendszeren üzemeltetném, és kb 24-50 W között ingadozik a fogyasztók teljestíménye.


Hány Wattig (Amperig) vehetem biztosra, hogy nem fog melegedni, és biztonságos lesz?

Sajnos ezzel a csatlakozóval nem találok vastagabbat.


[link]



febr. 6. 22:00
 1/8 A kérdező kommentje:

egyet szétbontottam és nincs ez 0,3. ez a 0,3 amolyan kínai számítás.

max 0,2 de inkább 0,15 kb. úgyhogy akkor ezt kell venni sajnos.

febr. 6. 22:21
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Úgy kb. 7A-t szerintem kibírna 12V-on.
febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt azt írják, hogy a rézvezető megengedett áramsűrűsége J=8-10 A/mm². Eszerint:

Imax=J·A=(8…10)·0,3=2,4…3 A

A 0,3 mm² keresztmetszetű vezető átmérője 0,62 mm. Aztán meg ki tudja, hogy azok a csatlakozók mekkora áramot viselnek el.

febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Nem keverted a keresztmetszetet az átmérővel, azért nèzted vékonyabbnak?

22 AWG az Alis vezeték. Neked 2-4A-t kellene kibírnia. Ezt még tudnia kellene. Ha enyhén melegszik, langyos lesz az még nem gond, ne legyen nagyon meleg, forró.

febr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlat az mást mutat mint az elmélet.. én 0,75-ös sodrottal 1600W-os szivattyút hajtottam, igaz ez a vezeték csak a kötéstől a konnektorig volt ami max. 30 cm volt, és vígan bírta. Oké azóta már rendesen meg van csinálva, akkor csak szükség volt. szval terheld max 4-7A és nézd hogy bírja.
febr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az igen ... nekem meg 6A-nél is langyosodott a 0,75 :) érti ezt a fene akkor.

tényleg sokan nem foglalkoznak vele, mások meg kínosan kiméretezik.


viszont megtaláltam ennek a kínai kábelnek a pontos adatát:


"tinned copper wire is 0.12 mm2"


ez így akkor elég vicc, szóval inkább forrasztgatom a normális kábeleket a DC csatlakozókhoz ...

febr. 8. 09:15
 7/8 Morzsi007 ***** válasza:
Van olyan dc csatlakozó, ami csavarozós, mint a sorkapocs, nem kell forrasztgatni, ha ez lenne a probléma. Led lámpás weboldalakon, boltokban szokott lenni.
febr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz!
febr. 8. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!