Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy npn és pnp tranzisztor...

Egy npn és pnp tranzisztor közös emiteren van, hangvégfokkal rá lehet adni a négyszögjelet közvetlen?

Figyelt kérdés
Eddig csak kész áramköröket építettem meg, de ez nem tartozik közéjük. Vagy ha létezik valami köztes áramkör készen amit erre lehetne használni hogy a négyszögjelet ráadhassam.
febr. 14. 10:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ez egy tekercset hajtana meg.
febr. 14. 10:55
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán értem mit szeretnél.

A négyszögjel honnan származik? Milyen frekvenciájú, jelszintű?

Milyen "hangvégfok"? Gyártó, típus, teljesítmény, impedancia?

Milyen "npn és pnp tranzisztor"? Pontosan hogyan vannak bekötve - a "közös emitter"-ből feltételezve komplementer emitterkövető kapcsolásról lehet szó? - (hol kapcsolódik rá a "hangvégfok"), milyen kapcsolásban (milyen tápfeszültség, milyen egyéb alkatrészek vannak a kapcsolásban)?

Milyen tekercs? Mi a tekercs szerepe?

febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem akartm így belemenni mert elutasítanak, meg kinevetnek, pedig én ezt szeretem bibelni ha van szabadidőm. Kisfaludi töltött fel pár hete egy rajzot, és le se merem írni mit ábrázol :( nos ott van kettő tranzisztor amit ő úgy mondott, hangvégfokkal pl. régi TV meg lehet hajtani. De még ha nincs is igaza, másmódom meg kell hogy valósítható legyen. Mert ha nem is végfokkal, akkor pl. egy kisteljesítményű tranzisztorral fel tudnám erősíteni a négyszögjelet. És most már megmutatom hol az a kép, és milyen a generátor amit oda ajánl (jó lehet) [link] "NE555 Pulse Frequency Duty Cycle Adjustable Module Square Wave 5V-12V Signal Generator"
febr. 14. 12:44
 4/14 A kérdező kommentje:
Nos most tudtam meg épp, hogy amit ide is betettem generátort abba van erősítő, így nem kell vesződnöm vele!
febr. 14. 14:16
 5/14 A kérdező kommentje:

Látom e téma még mindég kicsapja itten a biztit, sajna... azért más forrásból hála a kutatásomnak csak csak rájövök erre arra.

Ez a téma gúgy, nevettség és előitélet tárgya sokakba, és ez elég szomorú.

Nekem viszont a szabadidős elfoglaltságom, Kisfaludinak hála azaz ő volt az aki videójára felbuzdultam, és elkezdtem végre a megvalósítását. Viszont paradoxon módon nem hiszek benne hogy ő megcsinálta volna, mert szétszort és elnagyolt amit mond, de ez erről is szól.

febr. 14. 15:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Látom e téma még mindég kicsapja itten a biztit"

Hol? Hozzá sem szólt senki a "témához".

Pusztán csak kérdések hangzottak el egy pontatlan kérdés megválaszolásának elősegítése érdekében.


"És most már megmutatom hol az a kép, és milyen a generátor amit oda ajánl"

A kapcsolás:

[link]

ahogy nézem, ez egy Tariel Kapanadze nevével fémjelzett "generátor",

[link]

ami egy másik videóban

https://www.youtube.com/watch?v=tAkZdJiQiIM

közölt blokkdiagram:

[link]

alapján úgy "működik", hogy egy akkumulátorból oszcillátor/inverter segítségével váltakozó (nagy)feszültséget állítunk elő, majd azt letranszformálva - és egy részét lámpákon elfogyasztva - egy tápegységen keresztül visszatápláljuk az oszcillátor/inverter bemenetére.

Ez a játék addig folyik, amíg az akkumulátor le nem merül.


"Nos most tudtam meg épp, hogy amit ide is betettem generátort abba van erősítő,"

Igen, a két tranzisztor szolgál erősítőként.

febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szirty ***** válasza:

"NE555 Pulse Frequency Duty Cycle Adjustable Module Square Wave 5V-12V Signal Generator"


Én itt nem látok ilyet.

Négyszögjel generátor van benne két logikai kapuval, de NE555 nincs.

febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7: Gyanítom a kérdező az alábbi kijelentésével

"és milyen a generátor amit oda ajánl (jó lehet)"

arra akart utalni, hogy azzal is kivitelezhető(-e? [Egyébként igen]).

febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hol? Hozzá sem szólt senki a "témához".

Épp ez az, sokszor falakba ütközök, látszik a kiírásomon is hogy már a kérdéssel se bátorkodom annyira..

7, én úgy látom elegendő az a kimeneti áram ami képes a tranzisztort vezérelni, tehát nem az a hej de alacsony, vagy nem jól látom?

Köszönöm azt a sémát, a tömbösítettet, még nem láttam!

Az meg hogy lemerül, az legyen az én gondom meg sokaké akik ezzel szeretnek foglalkozni! :D Nem számítottam még ekkora segítségre se, de csak sikerült azért vmi, köszönöm.

febr. 14. 22:01
 10/14 Szirty ***** válasza:

"Épp ez az, sokszor falakba ütközök..."


Tudod amikor itt kérdést teszel fel és választ vársz valamire, akkor nagyon ügyelni kell(ene) arra hogy a kérdésedben mennyi és milyen részletet árulsz el a megoldandó problémával kapcsolatban.


A válasz kb. annyire lesz jó amennyire a kérdésed.

Ha a kérdés felületes és/vagy zavaros (minta tied) akkor vagy olyan válasz jön ami csak veszekedésre ad okot vagy nem azt a választ kapod amire a kérdésed vonatkozik, esetleg nem is válaszol senki.


Két jellemző hiba szokott lenni a kérdésekben:

1. A kérdésben nem az eredeti probléma leírása szerepel amire megoldást kell találni, hanem a kérdés a kérdező által jónak vélt megoldásra vonatkozik.


2. Amikor a kérdező támadja a válaszolót valamilyen okból. Pl. mert nem adnak választ, vagy a válasz nem az amit várt.


Mind a két hibát elkövetted :)

febr. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!