Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A 3D nyomtatás az tulajdonképp...

A 3D nyomtatás az tulajdonképp ma mi? Miért vágtál bele? Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje felkeltette az érdeklődésem a 3D nyomtatás, viszont ahogy nézegetem a csoportokat, vagy olvasgatok cikkeket (magyart és külföldit) nem tudom eldönteni, hogy igazából ki miért vág ebbe bele? Az az illúzió nagyon hamar elillant hála az égnek, hogy a fájlt ráküldöd a nyomtatóra az meg Michelangelot megszégyenítő módon nyomtat majd mindent.


Kívülről nagyon szöszmötölősnek tűnik, ez a baj, az a baj, a filament így, a fájl úgy, miért lett ilyen, stb. A tanulási idő meg hosszúnak. Pláne azoknak, akik soha nem láttak még 3D modellező programot.


Egy szó mint száz, te miért vágtál bele? Megéri-e? Általánosságban mi ma a 3D nyomtatás? Egy drága hobbi, egy kis pénzbevételi forrás vagy valakinek akár megélhetés?



márc. 4. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi. Nekem hobby. Eleve szeretek barkácsolni, és így mindenféle izéket csinálni. És ahhoz nagyon jó. Igazán nem olyan macerás, mint gondolod. Kell hozzá egy kis műszaki érzék, és összejön az. Persze technológia függő is. Van egyszerűbb, meg bonyolultabb. Persze, van akinél megélhetés, mert egy csomó mindenre jó.
márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira nem drága... egy jobb horgászfelszerelés 10x annyiba kerül. :D
márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos, amit jól jegyezz meg.

Nem, nem fogsz kulcstartó nyomtatásból meggazdagodni.

márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az az illúzió nagyon hamar elillant hála az égnek, hogy a fájlt ráküldöd a nyomtatóra az meg Michelangelot megszégyenítő módon nyomtat majd mindent. A tanulási idő meg hosszúnak."


Michelangelonak is kellett tanulnia, nem elsőre sikerült neki minden.

Ez egy összetett dolog, annak előnyös, aki eleve a nagy részével már tisztában van, és némi ismeretet kell csak hozzá felvenni. Nyilván ha te az alapoktól kezded, az több idő.

márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hintalow ***** válasza:
100%
Èn csak úgy kaptam a nyomtatót, de hamar rájöttem, hogy a hobbimhoz (asztali szerepjátèk) passzol, ès azóta gyártom ès festem a miniket 😀
márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben azt hiszem a távirányítású repülőnyomtatás miatt vettem jó pár éve. Tőlük vásároltam egy Cesna modellt

[link]

De szerintem aki barkácsolós, mint én is, az mindig hasznát veszi, nagy 3D rajzolási tudás sem feltétlenül kell, mert vannak oldalak, ahonnan sokminden letölthető, de egyszerűbb modellek készítésére 123D Desing-et használom, ami ingyenes is, ahogy szeletelő programban a Cura, persze meg kell tanulni kezelni, de erre a Youtube-on rengeteg segítő videó is van.

Hogy megéri-e? Aki lát benne lehetőséget annak igen, mert az élet minden területén jól jön. Konyhában, nyomtattam a mérlegre nagyobb felsőrészt, mert lényegében csak a saját tálját lehetett rátenni. Elkezdtem egy hobby CNC elemeit nyomtatni. Motoromhoz is készítettem dolgokat. De pl ami igazán nagy spórolás volt, az sógor VW T2-es trasporteréhez, a tetőkárpit pálcájának betétei. Eleve hiány is, meg ha van, akkor az a kis mütyür, 3ezer forintos áron adják, és úgy 20 db kell belőle a kocsihoz, közben 4 óra nyomtatással, és 35 gramm filamenttel elkészíthető.

márc. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen és otthon is nagyon hasznos. Pl egy csomó háztartási gépet megjavítottam már vele amit ismerősök hoztak.

A munkahelyen is egy halom műanyag alkatrészt kinyomtattunk. Pl géptartozékokat.

Most is megy a gép, ventilátor fix légbevezető csövét nyomtatja. Kell a hűtés egy elektromos vezérlőhöz.

márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!