Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 70-es években Magyarországon...

70-es években Magyarországon milyen nyugati technikai eszközöket lehetett vásárolni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy voltak tiltólistásak de engem olyan érdekelne hogy ami szabadon lehetett venni és magyar kereskedelemben is elérhető volt, pl. Casio kvarcórák, számológépek , karórák, magnó, walkman stb.


Vagy mechanikus automata órák mint Seiko stb.


Esetleg emlékeztek milyen árban voltak?



márc. 5. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha voltál valamilyen szerencse folytán külföldön akkor be tudtál hozni akármit, ha nem kaptak el a határon.
márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Morzsi007 ***** válasza:

80-as években születtem.

Tesla szalagos magnónk volt.

Videoton meg orion hangfalak.

90-es évek elején a helyi “műszaki” boltban elérhető lett Akai és ITT Nokia videomagnó, semmi más. Lehetett választani. Egy ismerősünk tehetősebb volt, szeretett volna egy videokamerát venni, emlékszem ki mentünk Bécsbe és ott vett egy Panasonic kamerát. Nem véletlen. Pár évvel később szintén külföldről behozott discman-t hallgattam erősítőre kötve kölcsönkapott CD lemezzel. Ha Hifi cuccokat nézzük először inkább a Japán márkàk voltak elterjedtek, Technics, Panasonic, Sony, Pioneer. Nyugati nagyobb márkákról nem hallottam, mint pl NAD, Mission, Arcam, CA, Focal, stb.

márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan csak a 80-as évekre emlékszem, de valószínűleg korábban is úgy ment, hogy állami üzletben vehettél apróságokat, pl. kazetta, elem, kisrádió, nagy ritkán kicsit komolyabb dolgokat is, de voltak más források is, elsősorban "dollárboltok", ahol feketén vett valutáért kaphattál szinte bármit, persze azért nem több száz, vagy ezer dolláros cuccokat, vagy voltak "műszaki bizományik", elvileg használtcikk-üzletek, ahol csak eladás után kaptad meg a pénzed, de előfordulhatott nyugatról, jellemzően Bécsből frissen, direkt ezért behozott bontatlan számítógép is, esetleg piacon, vagy árultak utcán vagy piacon pl. kvarcórát, vagy ilyesmit pár napi bérért. Az árak egyébként a mai viszonyokhoz képest horrorisztikusak voltak, de nyugaton is. Egy Videoton (magyar) távszabályzós "nagyképernyős" színes tévé 1985 körül kb. fél évnyi fizetésbe került.
márc. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"esetleg piacon, vagy árultak utcán vagy piacon" = "esetleg utcán vagy piacon árultak" - bocs, elkapkodtam.
márc. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!