Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A powerbank-eknél le van...

A powerbank-eknél le van szabályozva, hogy hány V-nál kezd el tölteni?

Figyelt kérdés

Készítenék egy powerbank töltésre alkalmas mini szélgenerátort, de ugyebár nincs mindig szél. Tehát a kérdés az, hogy egy gyenge szelet (mondjuk 2w-nyi teljesítményűt) is tud hasznosítani? Vagy meg van, hogy x volt vagy watt alatt nem indul meg a töltés? Lítium-ion akkumulátorokról van szó.

Nevezetesen e két powerbank-ről:


ADATA P10000QCD Power Bank 10000 mAh

[link]


Asus ZENPOWER PowerBank 10050 mAh

[link]



#akkumulátor #elektronika #Lítium-ion akkumulátorok
márc. 7. 18:12
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Stabil 5V bemenőfeszültséget igényel alapesetben, arról tölti a benne lévő 4,2 V végfeszültségű akkut.

Emelt feszültségű (bemenő) töltést nem tudom, melyik támogat, de az sem úgy megy, hogy csak rákötöd és kész.

márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5V kell neki. Alatta nem fog elindulni a töltés. Felette meg károsodni fog.
márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

itt nézd meg a szélgenerátoros tartalmakat:

https://www.youtube.com/@Mikrosilver/videos

márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kell elé feszstabilizátor.
márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a válaszokat.


A feszültség stabilitás egyenlő feszültség szabályzóval?


Köszönöm a linket 3-as, de sajnos túl sok ilyen jellegű videója van, nekem pedig nincs annyi internetem. Valamint azt gondolom, hogy a nagyméretű szélgenerátor "némileg" különbözik a kicsitől, és ebből kifolyólag sok, számomra nem releváns információ van benne.

márc. 8. 14:13
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Tegnap nem részleteztem, de a gyakorlatban a 4,2 V végfeszültségű akku töltése 4,3 V-ról is megy általában, illetve előzőleg még alacsonyabb szinten van (pl. 3,7 V-on), akkor még 4 V-ról is, de így nem tud feltöltődni.

Felfelé viszont kb. 5,5 V felett már tönkreteheted az áramkört.

De ez nem változtat a lényegen.

Ha már mindenképp ilyet akarsz tölteni, kell egy alkalmas DC-konverter, ami megfelelő hatásfokkal illeszti a napelemet a power bankhoz.

márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezt jó tudni 6-os, köszönöm!


Nem napelemről, hanem szélgenerátorról volt szó, de úgy sejtem, hogy akkor is kellene DC konverter.

márc. 9. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!