Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Telekomos vagy Vodafone...

Telekomos vagy Vodafone mobilinternet a jobb választás?

Figyelt kérdés

Kedves Gyakorikérdéses emberek!

Az a helyzet, hogy munkámból adódóan nagyon fontos számomra az, hogy megfelelő internet kapcsolattal legyek ellátva. Arra kényszerülök, hogy mobilinternet megosztással dolgozzak, ezért érdekel a véleményetek, melyik szolgáltatónál éri meg a korlátlan net csomag?

Tapasztalatom azt mutatja, hogy a Telekomos mobilnet nem éppen a legmegfelelőbb, főleg akkor, ha megosztásra szorul.. Szóval kérlek benneteket, segítsetek nekem ezt valóban eldönteni. Érdekel saját tapasztalat is, nagyon sokat segítenétek!


Válaszaitokat előre is köszönöm!


márc. 11. 19:40
A kérdező szavazást indított:
Telekom a jó
Vodafone a jó
Válassz másik szolgáltatót, ne ezeket
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

"Tapasztalatom azt mutatja, hogy a Telekomos mobilnet nem éppen a legmegfelelőbb, főleg akkor, ha megosztásra szorul."


A számból vetted ki a szót. Én is ezt tapasztaltam Telekomosként anno. Amikor megosztottam a mobilnetet, és mondjuk seedeltem néhány torrentet, a net egy idő után konkrétan meghülyült, és kitalálta, hogy bizonyos oldalakat csak úgy nem hoz be, holott voltak olyanok is, amiket betöltött. Az elején azt hittem, hogy a telefonom a hibás, mert akkor még egy Xiaomival jártam, de aztán beleraktam egy Yetteles kártyát, és azzal meg nem volt ilyen.

Azóta áthoztam a számom egy flottán keresztül a Yettelhez, és boldogan élek, míg meg nem halok.


Sajnos én a Vodafonetól sem ájultam el, pláne mert az "olcsóbb" csomagokban csak 10 mbps-re korlátozzák a sebességet, egyedül a legdrágább csomagokban van levéve a sebességkorlát róla, ami gáz, mert oké, hogy a számlás csomagokban a Yettel is rak rá korlátot, de basszus nem 10 mbitet, hanem 100 mbitet, ami mobilnet esetében több, mint elegendő még 4K tartalmak megtekintésére is! Szóval én a harmadik Magyarországi versenyzőre, a Yettelre szavaznék. Ha nem ragaszkodsz konkrétan a telefonba helyezett SIM kártyás mobilnethez, akkor nézd meg a Yettel oldalán, hogy a címeden elérhető-e az otthon netük. Az is mobilnet, csak routerből, és sok esetben jóval olcsóbban, mint ha telefonos előfizetés lenne, és wifin keresztül szórja szét a netet az egész házban. K.rva jó routereket adnak bérbe. Igazából semmit nem veszítesz, mert 3 hónapot adnak tesztelésre, az bőven elég arra, hogy kipróbáld, és eldöntsd, hogy szeretnél-e hűséget, vagy sem.

márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Pedig a Telekom a legjobb. A többi még fosabb.
márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztosan vannak az országnak olyan részei, ahol a voda a jobb. Ezt kérdezd meg a környezetedben olyanoktól, akiknek van tapasztalatuk mindkettővel.


De alapvetően a vodának vannak a legszarabb frekvenciái, tehát a fizika nem hazudik, már determinált, hogy ők a legrosszabbak. Nyilván ezt lehet ellensúlyozni azzal, hogy jól helyezed el az antennákat, és ilyenkor lehet olyan hogy az egyik szolgáltató kiemelketik vagy alulmarad.


[link]

Itt egy nem teljes lista az antennák elhelyezkedéséről, szolgáltató szerint.


Illetve mobilnetnél érdemes az 5G-t is számításba venni. Bár sok szolgáltatónak csak kamu 5G-je van, de már az is előny lehet, ha nem annyira telített a hálózat, mint pl 4G-vel. 5G térképe van mindhárom szolgáltatónak.


A megosztásnak nincs köze a mobilinternet sebességéhez/minőségéhez. Tehát a modemhez (legyen az egy különálló 4G/5g modem, vagy csak egy telefon) nem fog kevesebb térerő vagy sávszélesség eljutni akkor, ha be van kapcsolva a wifi megosztás, vagy bármi.

márc. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
(telekom)
márc. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 senior10 ***** válasza:
100%
A vodás ismerőseim úgy szidják a mobilnetet mint a bokrot. munkatársaimmal ülünk az ebédlőben egy asztalnál, a telekomosoknak pörög a mobilnet, a vodásoknak nem tölt be semmi..
márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Apámnak sem vált be a Vodafone, most telekomos, az jó.
márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!