Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » STIHL FS 235 fűkaszánál miért...

STIHL FS 235 fűkaszánál miért kell 100 órán ként gyertyát cserélni?

Figyelt kérdés

márc. 16. 11:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Zoli kolega is írja, az egy kopó alkatrész. Elhasználódik. Le is törhet belőle valami ami károsítja az égésteret. A rossz gyertya a gyújtás rendszerre is visszahat, tönkreteheti. Ha nem jókor szikrázik akkor a motor működésében okoz zavart, teljesítmény csökkenést, fogyasztásnövekedést, egyenetlen járást, stb okoz. Emiatt hosszú távon károsodhat a motor, az elégetlen üzemanyag miatt elrakódik a kipufogó, stb. Sok gondot okoz egy rossz gyertya. Nem véletlenül tervezik ilyen könnyen cserélhetőre. Ráadásul egy drágább boltban sincs 2000 forint egy ebbe a gépbe való gyertya, tehát még csak éhen sem fog pusztulni a család ha veszel néhány cserét.

Pláne fokozottan ügyelj a gyertya állapotára a ilyen szinten dolgozol a géppel! Add meg neki ami jár neki! Normális benzin, hozzá való olaj a megfelelő keverési arányban (nem a haver által bemondott amit a simsonba is használ), rendszeres légszűrőcsere, üzemanyagszűrőt is cseréld időnként. A benzint is normális, tiszta edényben tárold, ne ősöreg rozsdás kannában!

A szöghajtása nem tudom milyen, van-e rajta csavar ahol lehet zsírozni. ha nincs, akkor érdemes rá csináltatni, vagy venni egy olyan szöghajtást amin van zsírzógomb.

Nekem van egy 20 éves FS350-esem. Még mindig jól működik. Mindig megkapta a szükséges cseréket, karbantartásokat. Vettem egy újat is, hát ég és föld a két gép között a különbség. Látszik a 20 év visszafejlesztés. Sokkal gyengébb anyagokból van minden. Még a boltos is mondta (akitől amúgy 20 éve vettem a másikat) hogy bizony ez a Stihl már nem az a Stihl. Ezért is különösen fontos hogy vigyázz a gépedre! 20 évet nem fog kibírni, de ha elhanyagolod, akkor a következő szezont sem!

márc. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!