Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a kábel alkalmas optikai...

Ez a kábel alkalmas optikai szál húzására?

Figyelt kérdés

A szerelő nemrég volt kint, egy 50 méteres távon fogjuk leásni magunknak a vezető kábelt.

Annyit mondott, hogy ő 35ösbe már be tudja húzni, Telekom honlapja 50 mm-eset ajánl, így közép úton a 40-esben állapodtunk magunkkal meg.

A következő alkalmas lehet tehát?

"LPE KPE ÖNTÖZŐCSŐ DN40 6BAR 50 Méter"


[link]



márc. 18. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy öntözőcső??? Sérülékeny lesz nagyon.
márc. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Alkalmas, ha nem roskad meg a rahordott fold sulyatol. Bar ha mar bele van huzva a kabel, az is mindegy...
márc. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
#1 ez valami 2mm falvastagsagu cso, 6 bar-t kibir, nem hinnem hogy annyira gyenge lenne.
márc. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A KPE cső jó, erős, autóval is át szoktunk rajta menni és bírja, teljesen megfelel a célra, de hogy húzod bele? Veszel olyan hosszú kábelbehúzó szalagot, vagy van a szerelőnek? Vagy annyira merev a kábel?
márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A szerelő biztosított róla, hogy be tudja húzni ilyen távolságon is (nem értek hozzá, gondolom van eszköze hozzá). Ha mégsem tudja, legfeljebb felszedem félúton, és úgy megoldja.
márc. 18. 18:40
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, én is elég merevnek ítéltem a 2 mm-t. Van egy 50 mm átmérőjű, 2,4 mm-es vastagságú rokona, lehet az még jobb lenne?
márc. 18. 18:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, mekkora az optikai kábel külsö átméröje amit bele kell huzni? (mert vszinüleg a legkisebb átméröjü is böven elég. Telekom leir mindenféle fszságot. Kitalálnak olyant is, hogy a fagyhatár alatt kell vezetni pl. Ha te épited ki akkor ragaszkodnak a leirtakhoz (csak szivatásképpen!!!) Ha velük csináltatod akkor a legvacakabb gégecsöbe huzzák ami néha kibukkan a talajszintböl(!!), de a legmélyebb helyen is max 20cm. mert igy egyszerübb vezetni.
márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon pici a kábel maga, egy másik helyen láttam, akiknél be van vezetve, olyan vastag sincs mint egy elektromos kábel.

Itt mondtam a szerelő úriembernek, hogy max 30 cm, amin húzni tudom, mert vakondháló van és öntözőrendszer. A fagyhatáros történettel úgy vagyok, hogy nem látom mi jelentősége, mivel a villanyoszlopon is egy szál kis vezeték van húzva, és kint van hóban, fagyban, 40 fokban, viharban. A talajban az enyhe hőingáson kívül sok nem éri.

márc. 18. 18:59
 9/14 anonim ***** válasza:
A fagyhatar alatt vezetes megkovetelese optikai vezetek eseten (is) netto baromsag. A lenyeg hogy ne nagyon legyenek kanyarok a csoben, illetve ha igen, jo nagy sugarban hajoljon, mert az uvegszal nem szereti a hajtogatast es persze behuzni is sokkal konnyebb.
márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. És mi a helyzet akkor, ha a kerten való áthúzás után a falon kell vezetni? Ezt már a szerelő csinálja, de számomra nem világos, hogy az addig nagy ivekben terelt kábelt hogyan lehet hirtelen sérülésmentesen (gondolom és remélem) felhúzni. Vagy esetleg van valami általam nem ismert technika ilyenkor?
márc. 18. 19:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!