Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Yamaha PSS F30-hoz milyen...

Yamaha PSS F30-hoz milyen eszközöket/átalakítókat/vezetékeket vegyek hogy rá tudjam kötni hangfalra?

Figyelt kérdés

#hangfal #összekötés #Yamaha PSS F30
márc. 20. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Az elérhető specifikációk:

[link]

szerint van rajta fejhallgató-kimenet (ami vonalkimenetként is használható) - ezt tudod felhasználni.


Kérdés az, hogy milyen hangfalad van?

Ha passzív - erősítővel nem rendelkező - akkor a hangfalnak megfelelő teljesítményű és impedanciájú kimenetekkel rendelkező végerősítő kell, aminek vonalbemenetére kötheted a szintetizátor előbb említett kimenetét.


Ha aktív - erősítővel egybeépített - akkor annak vonalbemenetére kötheted a szintetizátor előbb említett kimenetét.

márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igazából majd venném mert ami most van az egyik sem jó hozzá. (pc hangszór, olcsó bluetoothos)
márc. 20. 20:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor annak a bemenetéhez kell a másik vége a kábelnek majd... Mindenhez van átalakító egyébként, de ha nincs, eléggé ujjgyakorlat forrasztani egyet, ma már nem akkora szent tudomány, elég youtubeon a forrasztás helyes technikáit megnézegetni.
márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor kell egy jack-rca átalakító?
márc. 21. 14:19
 5/10 A kérdező kommentje:
Valami erősítő nem kell?
márc. 21. 14:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert nekem jó lesz a pc hangszóró. Meggondoltam.
márc. 21. 14:21
 7/10 anonim ***** válasza:

#4/#5: Még egyszer, amit a #1-es hozzászólásomban már leírtam: ha a hangfal aktív (ha RCA csatlakozója van, feltehetőleg az, mivel az RCA csatlakozókat általában vonalszintű jelek fogadására szokták használni), akkor tartalmaz erősítőt - ez esetben elegendő egy szimpla 3,5 mm-es sztereó TRS jack (ez megy a szintetizátorba) - dupla RCA (ezek mennek a hangszóróba) átalakító kábel.

Ha leírnád a #2-es hozzászólásodban említett "pc hangszór(ó)" gyártóját, típusát, akkor meg tudnánk mondani, hogy aktív-e, milyen bemenetei vannak.

márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
rendben, Logitech Z333
márc. 21. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:

A termék leírása:

"Analóg sztereó (3,5 mm), analóg sztereó (RCA)"

[link]


és a termék hátoldaláról készült fotó:

[link]

szerint van rajta sztereó RCA vonalbemenet, tehát egy 3,5 mm-es, sztereó, TRS jack -> sztereó, 2xRCA átalakítóra:

[link]

lesz szükséged.

márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi, már megoldottam.
márc. 23. 10:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!