Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Normális Simsonon 20V feletti...

Normális Simsonon 20V feletti töltés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, éppen a motorom akku töltő rendszerét szeretném felújítani, kicseréltem a töltő tekercset 12 Voltosra, graetz híddal egyenirányítom a bejövő AC áramot, és utána van egy feszültség szabályzó ami igazából csak egy ,, lm1085it-12 " es, egy teljesítmény tranzisztorra hasonlitó 3 lábú alkatrész ami 29 Volt bemenő feszültségig, 12V kimenő feszültséget ígér, amit próbáltam beállítani ellenállásokkal, most odáig jutottam, hogy ha nincs az akkura rákötve, 26V és 3A -t mérek, de ha rákötöm a fesszab pozitívját az akkura, a test az ugye az akku testjén is rajta van, tehát párhuzamosan kötve az akkuhoz hogy töltse, akkor meg 13-14 voltot, ami jónak mondható, használhatom így? Nem fogja tönkretenni? Savas 12V 5Ah akksi

márc. 30. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Túl fogja tölteni és folyni is a sav ami mindent szét fog marni.
ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A töltötekercs fesze nekem is huszonvalahány volt volt. Én egyszerü teljesítménytranzisztorral meg egy zener diódáva oldottam meg, hogy kb. 13-14V közt legyen a kimenö feszültség, nekem ez évekig jó volt.


Nem lehet, hogy megsült valamitöl a az LM1085?

ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És a töltő áramot hogy lehet korlátozni? Sima ellenállás nem jó mert akkor az akku és az ellenállás között megoszlik a szépen beállított 12V nem?
tegnap 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:

És a töltő áramot hogy lehet korlátozni?


Azt felesleges, de egyébként erre is vannak kapcsolások, ahol az áram stabilizálva van addig, amíg van elegendö fesz, hogy hajtsa.


Ilyen van a labortápokban is. Beállítasz egy áramkorlátot, meg egy feszültséget.

Mindig az hat amit elérsz. Ha az akkufesz alacsony, akkor az ármkorlát fog határt szabni, ha meg eléri az akksi a beállított feszt, akkor eleve nem tud több áram folyni.


De felesleges a simsonnál ennyire túlbonyolítani. A tekercs eleve úgy van tervezve, hogy nem tud akkora áramot hajtani, ami hazavágja az akkut.

Amikor az akku eléri a töltöfeszt, akkor úgyis nulla áram fog fojni a huroktörvény alapján.


"Sima ellenállás nem jó mert akkor az akku és az ellenállás között megoszlik a szépen beállított 12V nem?"

Így van. A ellenálláson mindig U/R fesz lesz, tehát változó.


Egyébként mi 13.8 voltot állítottunk be fix fesznek, tökéletes volt.

tegnap 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!