Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áramfogyasztással kapcsolatban...

SzAnita2 kérdése:

Áramfogyasztással kapcsolatban keresek hasonlóan járt embert családot vagy aki ért hozzá. Valaki?

Figyelt kérdés

Családi házban lakunk együtt a nagyszülőkkel. Azaz 4 felnőtt és 3 gyermek. 2 villanyfőzőlap, 2 villanysütő, 2 mosógép, 1 szárítógép,2 villanybojler amiben nem vagyok biztos h nappali áramról menne. Iszonyatosan megemelkedett a havi fogyasztásunk, értem ez alatt hogy eddig fizettünk durván havi 600kw áram után. Február végén leolvasták és rá kellett fizetnünk 180.000ft-ot a fogyasztásra. Kifizettük. Havi 777kW áramot akar velünk az E.on fizettetni amit nagyon sokalltam, persze a ráfizetést is sokalltuk. Szóval havi diktálósra váltottunk. Ránéztem az E.on appban kíváncsiságból hogy mennyi a havi KW fogyasztásunk, hát majd hátast dobtam….. 1226 KW-ot rögzítettek egy hónapra. Nem értem. Villanyszerelő látta a villanyórát azzal nincs gond. Összes konnektorra rámért vagy mi a “fene” egy hét elteltével rámér ismét. Irreálisan sok ez a fogyasztás. Ismerősöméknél havi 240KW fogy el 5 tagú család. Mosógép szárítógépe állandóan megy. Én 2-3 naponta de inkább 3 mosok szárítok. Nagyszülők heti 2-3 mosás és nincs szárítógépe. A főzés legyen mindennapi mert vagy én nem főzök egyik nap de mama igen, vagy fordítva. Mai napon ellenőriztem a heti fogyasztásunk 135 KW volt úgy, hogy 2 napot 5- en nem voltunk itthon . Ötlet valaki?

Köszönöm ha segítesz!



ápr. 2. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy iszonyatosan megemelkedett,ha eddig nem diktáltad havonta??? Mihez képest emelkedett meg???
ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A felsorolt fogyasztók mind iszonyat sokat fogyasztanak. És biztos rendszeresen sokat is használjátok. Váltsatok előre fizetős mérőórára, ahol előre fel kell tölteni a megvett árammennyiséget és így figyeljétek a fogyasztást. Iktassatok ki egy -egy fogyasztót és nézzétek meg a különbséget. Keressetek alternatív megoldásokat. Pl a mai árak mellett nem biztos, hogy érdemes egy egy süteményt villanysütővel megsütni, mert horror ár. A szárítógép is brutál. Mindenesetre csak ti tudjátok kikockázni, hogy mi mennyit fogyaszt és megéri e használni.
ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

10’éve lakunk bent a családi házba. Max 500KW volt eddig de az a nagyon max. Pár gépet hűtőt ol lecseréltünk mert “régi” volt, gondolván csökken a havi fogyasztás. 🤦‍♀️

Akkor ez normális lenne?

ápr. 2. 15:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezek a gépezetek ennyit fogyasztanak ez a A++++, kábítása !
ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nézd régen villanykályhával is fűtöttek, ami havi több ezer! Kw -ot is fogyasztott, de most már az áram nagyon drága. Ha minden áramról megy akkor ne csodálkozz ezen, és nàlatok van fogyasztó bőven.
ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Zzzoli ***** válasza:

Összejön az, a felsorolt villamos berendezések mellett.

Villamos mérnök vagyok, van némi rálátásom a dolgokra, de én is soknak gondoltam a 600 kilowattórás havit 4 fős család (2 nagyobb gyerek) mellett.

Aztán nekiálltam fogyasztásokat mérni. A bojler téli időben, amikor a bejövő víz is hideg 200kW/h, a gyerekek számítógépei is sokat mennek, mellesleg sok időt beterhelve, 3D játékokkal, de mértem a fagyasztót, hűtőt satöbbi és összejött.

ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Számítógép használat itthon kb 0.

A bojlerre gondolok Én is. Csak az a fura hogy évekig kijöttünk havi 500KW-al. Mikor elkezdett emelkedni a fogyasztás korszerűbb hűtőt vettünk. Egyszerűen annyira soknak tartom ezt a mennyiséget ami elfogy. Férjem napi szinten használ a telephelyén nagy gépeket és neki nincs ennyi villanyszámlája.

Mindenesetre kiderül, hogy van e valami “meghibásodott” gép ami nagyobb áramot venne fel mert előszőr erre gondoltam lehetséges-e….

Szóval 600KW 4 főre…… ez már egy kiinduló pont számomra. Akkor nem tudom hogy csinálja az ismerősöm 240 KW-al havonta 3 pici gyerekkel napi szinten mos szárít stb

Köszönöm mindenkinek!

ápr. 2. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Villanybojler akkor fogyaszt rendesen ha vízköves vagy állandóan teljes hőfokon üzemel.
ápr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zzzoli ***** válasza:

#8

A villanybojler akkor fogyaszt, amikor melegít. Nyilván nem mindegy hogy mennyi a beállított HMV hőfok, mert a melegebb tárolt vízzel együtt a veszteség is nő, alacsonyabb vízhőfok esetén a kivehető kevert melegvíz mennyiség pedig csökken.

Viszont a vízköves fűtőszál nem befolyásolja az elhasznált energia mennyiséget.

Gondolj csak bele, az átfolyó áram a fűtőszálon generál neked durván 2kW hőenergiát, viszont az nem tud más irányban távozni, csakis a tárolt melegvízbe. Mivel a vízkő réteg szigetel egyre kevésbé tudja a víz elvezetni ezt a hőenergiát, ezért a fűtőszál nagyobb hőmérsékletre melegszik, majd extrém esetben megtörténik a tönkremenetele. Ez csak ennyi.

Kedves kérdező, csak át kell gondolni, az évek során megnövekedett az elektromos fogyasztók száma és komfort fokozata ami szintén elektromos energiát igényel.

Pár éve fűtést korszerűsítettem, felkerült egy fűtő kondenzációs kazán, amelyek már gyártótól függetlenül rendelkeznek egytől egyig váltószeleppel, így át tud váltani melegvíz termelésre egy indirekt tárolóban.

utólag felszereltem egy indirekt tárolót, én így váltottam ki a villanybojlert ami nekem nappali áramon volt. Persze olyan tárolót olyat vettem amiben elektromos fűtőbetét is van, amennyiben baj lenne a kazánnal.

Ezek után rögtön 400kWh lett a havi fogyasztás. Aztán a nagyobbik gyerekem melózni kezdett, tovább csökkent a dolog.

Kisebb nagyobb fogyasztókból összejön hidd el.

ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!