Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan LED ami maximális...

Van olyan LED ami maximális feszültségen szuper fényes fehér gyengébb feszültséggel erőteljes narancssárga?

Figyelt kérdés
ápr. 6. 05:56
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen kivitelre gondolok de smd és más megoldás is érdekel

ápr. 6. 05:58
 2/5 Szirty ***** válasza:
100%

Nincs.

A LED színét az anyaga határozza meg.

A LED anyaga pedig változatlan, független a feszültségtől amit rákapcsolsz.

Egészen a tűrőképessége határáig, ami fölött a helyzet változhat, de a folyamat nem visszafordítható, a LED tönkremegy.


De két LED-del, vagy RGB-vel és némi elektronikával a hatás reprodukálható.

ápr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs. De légy türelemmel.
ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
53%

Amit linkeltél foszforos LED, amit ibolya tartományban emittáló chip gerjeszt.

Napjainkban a fehér LED-ek így működnek, a különböző foszforkeverékkel hideg-meleg árnyalatban kaphatók.

Mindamellett, ezeknél a meghajtóáram némileg befolyásolja a színhőmérsékletet, azaz nagyobb áramon hidegebb, kisebb áramon melegebb, sárgásabb árnyalatot vesz fel. De ezzel együtt természetesen a fényerő is változik.

TV-háttérvilágításoknál ezt nem veszed észre, mert az állandó értékre stabilizált áramot PWM szaggatják, így nem módosul a színhőmérséklet, ha lejjebb veszed az intenzitást.

De ha a generált DC-t csökkentem, jól láthatóan sárgul a kép.

ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs. A színhőmérséklet minimálisan, alig észrevehető mértékben feszültségfüggő. Nem tudom, hogy mi lenne a célfeladat, de erre leginkább egy RGB led felel meg, csak annak nyilván kell egy céláramkör vagy mcu, ami meghajtja. Jó, nyilván a fehér az így nem lesz olyan fehér, mint egy jobbfajta fehér led esetén. Sőt, nem állok neki keresgélni, de szerintem létezik olyan kétszínű led is, amelyik egyik lábra adva az áramot melegfehér(mondjuk ezt sem nevezném még nyitófesz környékén sem narancssárgának), a másikra adva pedig hidegfehér. Bár abban nem vagyok biztos, hogy tht tokozásban is van.
ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!