Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aki ért a fotozashoz ebből...

Aki ért a fotozashoz ebből lehetnek jo képek aki ezzel dolgozik?

Figyelt kérdés

Mit tartalmaz a retusálás?


RAW fájlban fotózok, tehát feldolgozás nélkül nem lehet megnézni a képeket.

( Ez a fájlformátum a CMOS által közvetlenül küldött formában tartalmazza az információt, mielőtt a fényképezőgép bármilyen feldolgozást

hajtott volna végre rajta. A színadatok ezen a ponton még nem kerültek feldolgozásra, nincs élesítés... A fájlok megtekintéséhez és szerkesztéséhez,

valamint egy megszokottabb formátumban való elmentéséhez speciális program vagy plug-in szükséges.)

Valamennyi képen utólag kell a színeket beállítani, mivel kevés fényben kell fotózni, így a fotók egy része zajos,

ezeket szűrni kell. A fotókon semmilyen élesítést nem végez a gép, utólag kell élesíteni attól függően, mennyire kívánja az adott fotó.

Mivel vakuzni kell, a bőrön a vaku számomra zavaró becsillanásokat okoz, melyet utólag kell korrigálni.

A szertartásokon, a "kreatív" fotókon gyakran bekerülnek olyan tárgyak, amelyek szerintem zavaróak (pl.szemetes kuka,

kisebb szemetek, grafitik stb. ) ezeket utólag kell javítani. Sokszor a menyasszonyon, vagy a vőlegényen a gondos smink

ellenére pattanás, a vőlegényen borotvával lehúzott seb van, ezeket korrigálom.

Van aki külön kéri, hogy a hiányzó fogát pótoljam a közeli képeken, van aki az anyajegyét nem szeretné látni a fotókon.


2010. okt. 27. 10:56
 1/4 A kérdező kommentje:

megfelelő minősegű képek ezek esküvői fotostol?


[link]

2010. okt. 27. 10:59
 2/4 anonim válasza:
Nekem tetszenek. :-) Amúgy csináltam volna egy olyant is, hogy a kandalló elől el lehetett volna venni a székeket, a menyasszony ruháját fel lehetett volna csatolni, és teljesen benne állnak a kandalló-keretben, mint ha egy üveg díszítése lennének, és mögöttük a tapéta-háttér.
2010. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdés a RAW használatára vonatkozik.


Jelentem, ma minden profi, aki nem on air dolgozik (tehát pl. meccsen készít képet és azonnal tölti is fel az újság oldalára), de sokszor még ők is RAW-ot használnak. Ez teljesen alap és messze nem olyan macerás, mint aminek a szövegből kitűnik.


A RAW retusálása messze nem olyan macerás, mint ami a szövegből kitűnik, ráadásul nagyon rosszul sikerült, de egyébként fontos képeket is nagyon jól fel lehet vele javítani.

2010. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenki nyers formátumot használ, még a komoly amatőrök is.


Az döntsön, hogy mennyire tetszenek a képek! Nézegettem a galériát, azért a vakukezelést még tanulhatná az illető, de vállalható a munkája.

2010. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!