Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudom azt megoldani...

Hogy tudom azt megoldani hogyha házam előtt megáll valaki akkor egy kétszínű led folyamat zoldrol villogó pirosra váltson?

Figyelt kérdés
ápr. 22. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Arduinoval szerintem meg lehet oldani meg mondjuk egy pár akadályérzékelő modullal meg lehet oldani. Csak írnod kell egy programot, hogy ha valamelyik érzékelő jelet ad mondjuk tovább mint 10 másodperc akkor változzon a led.
ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Mozgásérzékelő + két állású relé (az egyik ágban a zöld a másik állásban a piros LED-re vált) + 555-ös IC (a villogás miatt) + piros-zöld LED + tápegység
ápr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Freelékhelyet nem lehet tranzisz orosan ik nélk?
ápr. 22. 11:23
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
#3: Persze a mechanikus relé helyett vannak félvezető alapú megoldások: például van mozgó alkatrészt nem tartalmazó félvezető relé - SSR, solid state relay - ami gyakran egy optocsatolóval elválasztott triak/tirisztor vagy MOSFET.
ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!