Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » AZ ,,ÉJSZAKAI,, áram, magyarul...

AZ ,,ÉJSZAKAI,, áram, magyarul vezérelt áram felhasználása beleszámít a vörös vonalba,amit nem léphet át a fogyasztó? elvégre külön óra méri,és más is a tarifája.

Figyelt kérdés
EZT ÍRJÁK: ,,Az éjszakai áram: 23,1 forint/kWh lesz a fogyasztási korlátig, e felett 62,9 forint a nem kedvezményes ár,,

2022. júl. 21. 20:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem.
2022. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%

Beleszámít, csak a számlán 2 tételben szerepel, amiket összeadnak.

A számla végösszege számít a kvótába.

2022. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Az "A" villanyórára és a vezérelt villanyórára is jár 2523 kWh évente külön-külön.


"A rendelet vonatkozásában több felhasználási helynek minősül, ha a hagyományos mérő mellett (A árszabás) vezérelt mérőn (éjszakai, azaz B árszabás) is történik villamosenergia-vételezés. Ebben az esetben az éves 2523 kWh kedvezményes mennyiség a hagyományos mérőn és a vezérelt mérőn mért fogyasztás tekintetében külön-külön is megilleti a felhasználót."


[link]

2022. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

A vezérelt áramra láttál valahol külön felhasználhatósági határt?

Ugye nem.

Akkor nyilván beleszámít a számládba.

2022. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nálam speciel mindkét órára ugyanaz a felhasználási hely azonosító.

Egyszerre, egy időben lettek szerelve.

Én tuti, hogy nem kockáztatok.

2022. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy mit írunk?

Aki azt mondja, hogy igen, azt ugyanúgy lepontozzák, mint aki azt írja, hogy nem.

Kérdező, a szolgáltatódat kérdezd, talán jobban tudják!...de csak talán!

2022. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az MVM honlapja szerint külön-külön kell számolni a havi 210 kwh-t, annyi a megkötés, hogy az egyik órával spórolt fogyasztást, nem csoportosíthatod át a másikra.
2022. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint utolsó,ha én fogyasztok (éjszakai)vezérelt áramról,(amúgy azt is megnéztem amit 3-as írt)

100 kwh-ot havonta a villanybojlerom miatt,és külön fogyasztok még 186 kwh-ot havonta,ezek szerint akkor mivel külön értendő így nem kell 70 forinttal fizetnem a 210 kw felett,mert külön mérőórákra értendő a 210 kwh fogyasztás.

Kérlek ha tudsz válaszolj hogy nagyon sokan tisztában legyenek ezzel,mivel tuti hogy nem egy ember google-zik erről,mert lehet épp ezt olvassa.Nyugtatni kell a szíveket.

2022. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem utolsó vagyok, de igen, jól írod. 2x210 kWh jár, ha két órád van, de nem vonható össze. Tehát ha mindkét óránál egyenként benne maradsz a limitben, akkor nem kell többet fizetned.
2022. júl. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem töltsétek ki ezt az MVM-es árkalkulátort a 2 órára és nézzétek meg, hogy milyen egységárakat kaptok!

Ez válasz lesz minden kérdésre!

[link]

2022. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!