Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 2kW teljesítmeny...

Hogyan tudnék 2kW teljesítmenyt (230V) átadni egy álló vezetékről egy forgó vezetékre?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 12:21
 1/10 anonim válasza:

Üdv!


Szénkefével, bár az eléggé problémás.

Jobb megoldás lehet a "görgős érintkező". Itt egy körpályára vannak elhelyezve a vezető sínek és azokhoz csatlakozik csapágyakkal a motor. Nagyobb fóliázó gépeknél alkalmazzák ezt a megoldást.

2010. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hasonlora gondoltam, csak neten nem talältam...tudnäl esetleg linkelni egyet?
2010. nov. 11. 12:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a hibalehetőségek csökkentése miatt inkább mechanikusan oldanám meg a dolgot. Magyarul: nem mozgatnám egymáshoz képest a két vezetéket. Igaz, nem tudom mit akarsz megoldani.
2010. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet. Muszäj igy kapcsolnom a kettöt.
2010. nov. 11. 13:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is szénkefe. Esetleg döglött porszívót szedj szét és nézd meg, hogy működik a dolog.
2010. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szedjél szét egy olyan porszívót, aminek kábelcsévélő szerkezete van. Ott van készen benne, csak ki kell venned.

Két kW meg se kottyan neki.

2010. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Hali!


12:35-ös vagyok

Sajnos nem találtam linket. Nézz körül a több szabadsági fokú robotok között. Mondjuk attól függ, hogy milyen berendezéshez kell. Van egy olyan érzésem, hogy szélkerék van a dologban. Apropó szélkerék: Ott pontosan ilyen megoldást alkalmaznak.

Az utolsó porszívós hozzászólónak mondanám, hogy a porszívóban csak a motornál van ilyen "átvitel". A kábeldob gyakorlatilag csak sima hosszabbítóként működik.

Ja és bármit is teszel, figyelj az ÉRINTÉSVÉDELEMRE!

2010. nov. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Aztán gondolkodtam...

A porszívós hozzászólótól elnézést kérek. Tényleg jó lehet az is, ha nem kell túl sokat forognia.

2010. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, szelgepröl van szo. Beletrafältäl. :)

Köszönöm a segitseget.

2010. nov. 12. 07:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Oda mindenképpen csúszógyűrű dukál.
2010. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!