Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek is elso objektivne...

Szerintetek is elso objektivnek egy fix 50mm-es a legjobb? Altalanos fotozasra.

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 18-85 vagy 18-55 APS-C-re, 24-85 vagy 24-70 FF-re. Miért kellene fixszel kezdeni? Ez nagyon régi-vágású hozzáállás. A zoomokkal sokkal hamarabb van sikerélményed.


Fixeket jellemzően akkor kezd használni az ember, amikor tudja, hogy neki most fixre van szüksége.

2010. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
jól mondja az első, én is anno egy 18-50/2.8-as Sigmával indítottam a kitobi helyett, és mindmáig nagyon szeretem, nekem megfelelő minőségű képet csinál és fényerős is. Előszőr ezt. Ez mellé csak akkor érdemes 50-es fixet venni, ha kifejezetten valamire kell. De javaslok inkább 35/1.4-est vagy hasonlót, Sigma 30/1.4 is nagyon jó. Persze APS-C méretre, gondolom arra kell. Tehát először egy jó zoom, utána egy tele, utána egy fix, makró stb. Így csináltam én is, lassan összejön.
2010. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!