Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fa tüzelésű helyiségben lehet...

Fa tüzelésű helyiségben lehet szén-monoxid mérgezést kapni?

Figyelt kérdés
Ide is érdemes szén-monoxid érzékelőt venni?
2010. dec. 1. 12:14
 1/6 arbeitmachtfrei válasza:
füstgázok közül kettő az égő anyagtól függetlenül mindig jelen van a tűznél: a szén-monoxid és a szén-dioxid.
2010. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
persze, mindegy, mivel tüzelsz, az szén-monoxid égéstermék, jelen van.
2010. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én minden kazán mellé kötelezővé tenném, elég olcsók és életet menthetnek.
2010. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 1. 13:12
 5/6 anonim válasza:
szerintem igen.Ajánlót használni Széndioxid riasztót (persze itt nem a legolcsóbb 2000-ft--ost hanem a 8000-ft felettit pl Monox,vagy Honeywell-t.Szerintem 8-12 000-ft-ott ér az élet.
2010. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bereczk Jénos válasza:

Kénytelen vagyok ide is leírni, egy tiszta égésnél, a CO FŰTŐANYAG, el kell égetni, aztán nincs!!!!

Hogyan égessük el? A kazánba rakott szenet vizezzük meg, begyújtás után a

primer huzatot szűkítsük le, ekkor CO és hidrogén fog keletkezni, a CO

összekeveredve a hidrogénnel, szekunder huzattal elég, tehát továbbiakban csak CO2 van és NITROGÉN, a két meleg gáz, FOKOZZA A HŐT!!!!!!

Sokszor leírtam már a fával fűtést, mennyire nincs értelme, de ha valaki anyagilag bírja, sok szerencsét hozzá!!!!!!!

2023. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!