Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Friss aljzatbetont benti...

Friss aljzatbetont benti helyiségben (étkezőben) kell-e locsolni és mikor lehet leghamarabb burkolni járólappal?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A locsolás azért van, hogy a kötési időt kitolja ami által keményebb lesz a beton.


Szerelő és aljzatbetont zárt térben különösen ha fólia és/vagy lépésálló polisztirol van (amik megakadályozzák a nedvesség elszivárgását, a kettő közül valamelyiket úgyis kötelező tenni) nem kell locsolni, elég szokott lenni a pára. Persze lehet nedvesíteni (locsolni nem ajánlom: vizesedhet a fal és penészedhet később) ettől még.

2011. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt a választ köszönöm, és a második része a kérdésnek????Vki?
2011. aug. 16. 16:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen vastag, de általában 3 hét kell neki.
2011. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Oh, nem is láttam a második részt :)

Burkolni a száradást követően lehet ami ilyen időben legalább 2 hét. De szerintem szeretnél aljzatkiegyenlítőt rárakni, hogy legalább vízszintben legyen, ott van olyan típus ami a 2 hetet követően 1-2 nappal már burkolható.


Függ persze a beton vastagságától, én általános 5-6cm vastag szerelőbetonra írtam. Praktikus, ha az első hét végétől már rendesen szellőztetsz (addig esetleg lehet nedvesíteni) de a színén is látni. Az első 24 órában semmilyen nedvesítés nem kell és rálépni is ezután lehet.


Mint írtam ezek általánosságok, ha lehet inkább picit többet várj.

2011. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mindkettőtöknek!
2011. aug. 18. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!