Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fontos fényképezőgép kérdés...

Fontos fényképezőgép kérdés hozzáértőknek: canon powershot sx 120 IS típusú gépem van, elég az egy "komoly" nyaralásra?

Figyelt kérdés

Maldív szigetekre utazunk egy hétre, béreljek egy tükörreflexest (bár elég borsos a bérlés) vagy gyönyörű képeket csinál ez is?


A fényképező egy kompakt bridge gép:


[link]


[link]


Csak 10 megapixeles. Megoszlanak a vélemények, sokan mondják, hogy bőven elég az (jobb ez a gép azért, mint egy sima kompakt), az emberi szem ezen túl úgyse fogja fel a különbségeket. A tükörreflexes fanok pedig mindig a komolyabb gépekre esküsznek. Miben látszódhat a különbség? Ilyen képeket szeretnék, mivel imádok fotózni, fontos a szép képminőség:


[link]


Szerintetek?


2010. dec. 29. 17:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Ezen kívül szeretek a városban is fotózgatni, ott mennyire látszik a tükörreflexes és az én gépem közti különbség? Köszönk minden választ előre is.
2010. dec. 29. 17:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Bérelhetnél egy tükröset, de nem biztos, hogy megfelelően használni is tudnád.


A kompakt 10 megapixele untig elég, 12-14-el rosszabbul járnál. Van nagylátó tartományod, tele nincs, de az úgyse ér semmit, mivel túl nagy a kompaktok mélységélessége. Nem tudom, milyen a cucc képminősége, a neten látott képekben a színvilág annyira nem tetszett, de ezt elég könnyű utólagosan javítani. Az élesség elég jó.


Annak semmi értelme, hogy bérelj egy 5D mark II-t meg egy 24-70L obit, ami letöri a kezedet is, majd ugyanúgy full automata beállítások mellett JPEG-be fotózz...

2010. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szép a színvilága, idén nyaraláskor is ezzel fotóztam, szépek a képek. Akkor azt mondod, nincs értelme? Igen, mindenképp jpeg-ben fotóznék (a másik formátum rengeteg memóriát foglal amúgy is, nem?) akkor viszont felesleges a tükörreflexes? Jpeg-ben ugyanolyan?
2010. dec. 30. 13:07
 4/6 A kérdező kommentje:

Színvilágon javítani meg nem szeretek, mert azt az utólagos színkorrekciót, amit sokan csinálnak, hogy már valószínűtlenek lesznek a színek, képeslapszerű, köze nincs a valósághoz, annak sok értelme sztem nincs.. hiszen szép az a kép utólagos korrekció nélkül is, vagy Te hogy látod?

Ezt amúgy photoshoppal szokták?

Bocsi a sok kérdésért.:)

2010. dec. 30. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakran korrigálok színeket, a kamerám jó szokása, hogy AWB mellett egy 300-400 kelvinnel alá lő felhős időben annak, amit én reálisnak gondolok. Lightroomban ez egy másodperces munka. A komoly gépeken RAW-ban szoktak dolgozni, mert sokkal több utólagos alakítási lehetőséget ad (nem, nem photoshop, hanem kép egészét érintő beállítások, elsősorban kontraszt, színek, élesség, curves).


A DSLR ad annyi előny, hogy tudsz a mélységélességgel játszani (téma éles, háttér elmosódik). Minden másban jó fényviszonyok között a (valljuk be, szinte nulla) tapasztalatoddal nem lesz észrevehető a különbség. (Persze nem egy 1D mkIV vagy 5D-hez képest, azok olyan dinamikai tartományt, színvisszaadást tudnak, amit egy kompakt sem. De egy 500D-t jó fényekben simán hoz az SX 120.)


A fő gondot abban látom, hogy sok lesz az új funkció és a képek komponálása helyett ezeknek a macerálásával fog elmenni az időd. Ahhoz, hogy ténylegesen jobb legyél, mint kompakttal, tudnod kell kezelni a fókuszpontokat, záridőt, rekeszt és ISO-t egyszerre, úgy hogy ne mozduljon be, csak az legyen éles, amit akarsz és még sötét meg zajos se legyen. Meg nem elég a jó gép, kell pár jó obi is.


Ha van ismerős, akinek van egy tükrös gépe, érdemes elkérni tőle egy napra vagy délutánra, hogy érezd a különbséget. Viszed a saját gépedet is és mindkettővel lősz 50-100 képet. A lehozatalbol te is tudni fogod, érdemes-e.


Azért végezetül meg kell jegyeznem, hogy gyakorlott fotósnak semmi nem pótolja a prizmás, tükrös gépet, mert ég és föld LCD-n és keresőben képet komponálni és fényt mérni. A tükrösök csak mobilitásban maradnak alul a többiekkel szemben, de hiába tiéd a legjobb autó az F1 mezőnyben, ettől simán lehetsz utolsó a versenyen. Remélem érted, mire gondolok...

2010. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most én Photoshopban próbáltam színkorrekciót (új korrekciós réteg-->színegyensúly, fényerő-kontraszt) és még így is, hogy nem értek hozzá, 1 perc alatt a tengerpartos tájképeim színét helyrehoztam, eltűnt az a halványsárgás "fátyolszerűség" róluk, tényleg gyönyörű, természetesebb színeik lettek!:) Van egy jópár kép viszont, ami úgy volt jó, ahogy, nem mindegyiknek kellett színkorrekció (gondolom, ez a fényviszonyoktól függ). Nagyon köszönöm a kimerítő válaszaidat, Te aztán értesz hozzá!!:)
2010. dec. 30. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!