Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kössem össze a kábeleket?

Hogyan kössem össze a kábeleket?

Figyelt kérdés

Média lejátszót szeretném rákötni a hangfalamra, de nem tudom hogy lehetne jól megcsinálni.

Lejátszón a hangnak van 2 db rca kimenet, a hangszórón meg 3 db jack dugó. Gondolom nem lesz 5.1-es a hang, de szeretném, ha legalább sztereóban szólna mindegyik hangszóró. Ha csak az egyik jack-et dugom be, akkor az első két hangfal szól, meg a mélynyomó.

Milyen megoldások léteznek?


2011. jan. 5. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Típust, márkát írnál?
2011. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hangfal Logitech, a lejátszó meg WD.
2011. jan. 5. 14:03
 3/10 bslayer15 ***** válasza:
Piros a pirosba, fehér a fehérbe, a 3,5 jack pedig a 3,5 jack-be.
2011. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bslayer15 ***** válasza:
Egyébként 5 hangfallal könnyebb lenne. Puhatold ki, hogy az egyes állapotokban hogyan szól a rendszer. (Valamilyen zenét játssz le vele, közben pedig dugdosd a kábeleket.)
2011. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem voltam egyértelmű.

Nem tudom a pirosat-pirosba fehéret-fehérbe dugni, mert a hangszóróból csak jack dugók jönnek, 3 db, a lejátszóból meg csak 2 db rca. Gondolom valamilyen átalakító kellene hozzá, de milyen megoldással tudok a 2-ből 3 dugót csinálni?

Vannak ilyen rca-jack közösítők. Esetleg az jó lenne nekem, vagy másra való?

2011. jan. 5. 14:15
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy ez a Logitech 5 hangfalas, csak elsősorban számítógéphez lett kitalálva, és gondolom ezért van rajta a 3 jack dugó.
2011. jan. 5. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Saját erősítője van a hangszóróknak?

Különben annyi, hogy veszel egy jack-RCA átalakítót.

2011. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gondolom beleépítve van erősítő.

RCA jack átalakító az ok, de milyet? Ami 2RCA-ból egyet jack-et csinál? Azt nem tudom bedugni a 3 jack dugós kimenetbe. Ha csak ez egyikbe dugom be, a hátsó hangfalak, meg a középső nem szól.

2011. jan. 5. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Ööö... Akkor valami cserélni kell srácz! Leginkább a hanszórókat. Most sztereó jelet csak pro logic dekóderes hangrendszerrel tudsz 5.1-be generálni.

Vagy ha a médialejátszód támogat perifériákat, akkor talán egy USB-s hangkártya, de ez nem túl valószínű


Esetleg még azt lehet, hogy veszel 5.1-es hangkimenettel rendelkező médialejátszót és a hangszóróid jack végét levágod, blankolod és teszel rás RCA dugót.


Utolsó ötletem meg az, hogy fogsz egy forrasztót, 3 jack átalakító végét ráforrasztod RCA dugóra és akkor 3 felé osztod a sztereó jelet. De így sem kapsz 5.1-et, csak ugyanaz fog szólni minden hangszórón.


Több ötletem nincs.

2011. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem srác, hanem nő. :)

Köszönöm a válaszokat, az utolsó variáció jónak tűnik, egyik berendezést sem szeretném cserélni.

Közben találtam egy ilyet, valószínűleg ez lesz nekem jó:

[link]

Ehhez már csak egy rca-jack átalakítót kell vennem, és elvileg így működik.

Ugyanaz fog szólni mindegyiken valószínűleg, de ez nem akkora baj.

2011. jan. 5. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!