Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hova kössem a dinamó kábeleket?

Hova kössem a dinamó kábeleket?

Figyelt kérdés
Vettem egy komplett dinamó rendszert. Első lámpa, hátsó lámpa, dinamó, tartók és vezetékek. Felszereltem az egészet, most a kábeleket hova? mit, mihez kössek? Az első lámpán egy, a hátsón két csatlakozó van.
2010. nov. 22. 18:29
 1/5 anonim válasza:
pozitív + negatív nem?
2010. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem bonyolult, figyelj: a dolog lényege az, hogy az áram körben folyhasson, és közben áthaladjon a lámpán (villanyászok ne figyeljenek, tudom hogy zöldség amit írok, de így meg lehet érteni). Tehát a dinamóból kijön az áram, elmegy a vezetéken a lámpáig, bemegy a lámpába - és most jön a trükk - visszafelé nem kell vezeték, mert a vázban fog folyni az áram. A dinamót is úgy képzik ki, hogy elektromosan érintkezik a vázzal.


Ezért van a dinamón és az első lámpán csak egy érintkező. Ezeket egyszerűen össze kell kötni, a visszamenő vezetéket a váz helyettesíti. Ha az első lámpát bekötötted, menj ki egy próbakörre (persze nappal, hiszen hátul még nincs fény) és ellenőrizd a működést. Ha nem jó, akkor valahol nincs elég jó érintkezés (gondolj a dinamó-váz és a lámpa-váz érintkezésre is).


A hátsó lámpa nehezebb ügy. Azon azért van 2 érintkező, mert ha a lámpát műanyag sárvédőre szerelik, azon már nem folyik az áram. Műanyag sárvédőre szerelt lámpánál az egyik érintkezőt a dinamó kivezetéséhez, a másikat a vázhoz kötöd, és kész.


Viszont ha a sárvédő fém, vagy a lámpa egyéb fémrészre van szerelve, ami érintkezik a vázzal, akkor el kell találnod, hogy melyik érintkezőt kösd a dinamóhoz. Ha ez a lámpán nem egyértelmű, akkor próbáld szétszerelni, hátha úgy jól látszik. Az én régi hátsó lámpámban az egyik érintkező egyik nyúlványa a lámpát rögzítő csavar alá volt beszorítva, így értelemszerűen a másikat kellett bekötni a dinamóhoz.


Ha rosszul kötöd be a hátsó lámpát, akkor egyrészt az első lámpa sem fog világítani valószínűleg (ez alapján meg tudod állapítani a hibát) és esetleg a dinamónak baja eshet.

2010. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az első lámpából lóg ki egy vezeték, a hátsóhoz külön adtak. Csőre van szerelve és az egész fém. Ha az első lámpa vezetékét rákötöm a dinamóra akkor a hátsónak az egyik érintkezőjét a dinamóra a másikat sehova?
2010. nov. 22. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd el egy szerelőhöz,ingyen max:100-200ft-ért beköti neked.
2010. nov. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bekötötte 700Ft-ért.
2010. nov. 24. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!