Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Merjek-e belevágni, egy...

Merjek-e belevágni, egy villanyóra bevizsgálásba?

Figyelt kérdés

Havonta 17.000- ft-ot fizetek évek óta. Nincs villanybojlerem, nincs fagyasztó ládám, nem fűtök villannyal.


A ház 110 m2-es 4-en lakjuk, ebből kettő gyerek. Ami az áramot fogyasztja:


- 1 „A” kategóriás kombinált hűtő

- 1 „A” kategóriás mosógép

- 1 projektoros TV

- 1 számítógép

- 1 „A” kategóriás mikró (csak melegítésre)

- 1 „A” kategóriás sütő (nem sütök éjjel-nappal)

- világításra a konyhában és a nappaliban, spot égőket használunk, kb 10-et (egyenként 25Wattosak), de azok se égnek éjjel nappal. + a többi helyiségbe kb 4 égő, ebből 2 energiatakarékos neon.


Ami még áram, a mobiltelefon töltés, 2 digitális óra. Néha a külső világítás pár percre, és minden ami egy normál háztartásban előfordul (playstation ritkán, nyomtató néha stb), azaz nem köszörülünk nem használunk ipari gépeket.


Ismerőseink között senki nem fizet ennyit, még az se, akinek villanybojlere van

Merjek-e belevágni, egy villanyóra bevizsgáltatásba?

Mennyibe kerül?

Lehetséges-e részletfizetés?

Vagy normális, a 17ezer forint havonta?


2011. febr. 3. 07:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kicsit soknak tűnik nekem is. Fogyasztásmérőt kéne szerezned és lemérni külön külön a dolgokat.
2011. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Van egy ismerösöm aki szintén sokalta az áram dolgot,föleg miután elszámolásnál még rá kellett volna fizetnie 30000ft-ot.Ketten laknak a kisfiával és mikor még a férj is velük lakott,akkor sem volt ennyi a villanyuk.Kivizsgálták és visszakapott asszem 18 ezret.Viszont nálunk a lépcsőházba ahogy kérdezgettem majdnem mindenki 13000 körül fizet(másfeles panel).Nekünk is pl. A enegrgia osztályos mosogépünk van meg hasonlo mint nektek és nekünk is elmegy 13500 a villanyra.(Ja és ketten vagyunk).Ti vagytok 4-en és ráadásul 110nm-en.Nem lennék meglepődve ha ennyi lenne a villany.Ha ingyenes a vizsgálat és ugy érzed nem jogos az összeg akkor nézezsd meg.Szerintem amugy bemehetsz és kérheted h mondjuk legyen 14000 csak havonta,de avval meg az a baj hogyha átléped akkor év végén bevasalják és kinek hiányzik ez.

Mi is karácsony elött kaptunk 55000 végszámlát.Nekünk most meg is emelték és inkább azt fizetjük hogy év végén ne legyen gond,minthogy kari elött egybe.Ha az éves elszámolásokon nem szoktál visszakapni,akkor szerintem nem érdemes vele foglalkozni,sajnos ilyen drága az áram.

2011. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Tényleg kicsit sok, nálunk mosógép, sütő, páraelszívó, mikró, számítógép (sokat használva) hűtő (30 éves Minszk, szóval nem épp energiatakarékos) világításra 2 neoncső, 1 40w spot, 2 15w energiatakarékos izzó, 3 40-60w hagyományos izzó, így fogyasztunk 7-8000 ft körül havonta.
2011. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igaz, gázórával, de nekem két ismerős is "megjárta"! Kivizsgáltatták, és ugye, ha megállapítják,hogy nem rossz, akkor ugye nekik kell kifizetni. A szerelő azt mondta,hogy a nyakát merné rá tenni,hogy rossz, de nyilván ő nem nyúlhat hozzá. Kivizsgálták és érdekes módon,mindkettő rendben volt,tehát ki kellett fizetni. Szóval nem vagyok én abban biztos,hogy bevallják, ha rossz az óra!
2011. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Ha bevizsgáltatod a villanyórát,maga az 30000ezer körül van...Ki mennek,megmondják,hogy minden rendben(5 perces munka),és kifizeted a sok pénzt feleslegesen...Nekünk az eon-ba mondták,hogy inkább ne vizsgáltassuk be...Szerintem minden hónapban nézd meg a villanyórát,mennyit áll,írd fel,számold ki az előző havi fogyasztást,és hasonlítsd össze az előző hónapokkal...Vagy válts olyan fizetésre,hogy minden hónapban bediktálod a tényleges fogyasztást...
2011. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mi egy 94 m2-s magánházban négyen lakunk 2 fiúgyerekkel. Rengeteg gép van. Konyhai és barkács,valamint szórakoztató.

Én havi/neten/diktáló vagyok,kis külömbséggel havi 250 Kwh a havi fogyasztásunk.Ez EDF/démász-nál úgy 12-13ezer.

2011. febr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Na igen, éppen ettől tartok én is. Fogalmam sincs mennyibe kerül a műszeres bevizsgáltatás, de 30ezer felett van, az biztos. És mert nem értek hozzá, nem vagyok ott, bármit mondhatnak rá.

Esetleg csinálhatok olyant, hogy lecseréltetem (lassan 10éve van fenn ez az óra) és benyelem amit eddig fizettem...(és akkor meglátnám hogy valóban ennyi-e) de azt se tudom, hogy mennyi időközönként cserélnek (ha cserélnek..)

2011. febr. 3. 08:52
 8/19 A kérdező kommentje:
Csináltam már olyant, hogy néztem /hóna, és valóban annyira jött ki. Tehát az óra amit mér az annyi. De hogy az óra jól méri-e amit mér... az már egy más kérdés :(
2011. febr. 3. 08:55
 9/19 anonim ***** válasza:

Kérdésem lenne! /vill szer vagyok/ valóban soknak tünik

azt kérdezném hogy mennyit van használva naponként a számitógép vagy esetleg ha nincs is használva be van-e kapcsolva? Ugyanis én lemértem 16-18 órai használat során "megzabál" kb. 5000.-ft-ot ha állandóan be van kapcsolva akkor is hiába nem ültök előtte... Javaslatom a következő ha van egy óra szabad időtök: Kapcsoljatok le minden fogyasztót egy órára és csavarjatok be egy 100 wattos izzót.Nézzétek a villanyórát, 1 tizedet kell hogy pörögjön a számláló /utolsó számok közül csak egyet pöröghet/ /piros szám/ Ez egy házi megoldás. ha nem stimmel vagyis többet fogyaszt l óra alatt lehet tovább lépni az ügyben

2011. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
folytatnám: én egy 83 m2-es lakásbann lakom hárman vagyunk én is eennyit fizetek a boyleren kivül Az plussz 5-6ooo.- /12o lieteres/
2011. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!