Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi fogyaszt többet? Egy...

Kiss1999 kérdése:

Mi fogyaszt többet? Egy számítógép vagy egy tv?

Figyelt kérdés

van egy átlagos gépem:1.8ghz, 2db vinyó 3db 0.8 amperos ventillátor, nvidia geforce fx5200 128mb-os vidikártya, 17-es (nem lcd) monitor


a TV: egy 21-es(azt hiszem de nem biztos) techwood márkájú (ez sem lcd)


2011. febr. 5. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyértelmüen a számítógép fogyaszt többet, csak maga a monitor minimum 60 watt körül+ a gép szintén 80-90 watt.

A tévé pedig kb 90-100 watt.

2011. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és hogyan érhetem el hogy a gép kevesebbet fogyasszon?
2011. febr. 5. 11:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Be kéne dugni őket egy 2 ezer forintos háztartási árammérőbe ( kölcsön kérni ),azt az wattra pontosan kiírná,hogy melyik mennyi .


[link]

2011. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dilettáns döggomba válasza:
Energiatakarékos alaplappal pl. Nekem is olyan van, és az egész akkora, mint egy cd-lemez (na de persze nem a mérete miatt fogyaszt csak annyit, hanem amúgy is). És az lcd monitorom is kevesebbet fogyaszt, mint a régi képcsöves (nem új, ezt pl. lomis piacon sózták rám).
2011. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
relatív...egy 15éves ócska géptől a 106 centis lcd tv-m többet fogyaszt mivel 280 wattos. a mostani gépemben viszont a tápegység (mert ettől függ ugye a fogyasztás) 750 wattos + a 21"os lcd monitor ez igy kb már 900watt körül mozog. kérdésedre a válasz: napjainkban egy számitógép jóval többet fogyaszt mint egy tv.
2011. febr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11:16 vagyok. Hogyan érheted el hogy kevesebbet fogyasszon...sehogy. vegyél laptopot. nekem van egy 2.1GHz 4gbram 512Ati raedon nemtom mien hd kártyával laptopom az csak 90wattot fogyaszt...de am annyi pénzből(100k ért vettem) már egy normális asztali gépet vehetsz, amivel lehet játszani, videót szerkeszteni/vágni is pár perc alatt.
2011. febr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"mostani gépemben viszont a tápegység (mert ettől függ ugye a fogyasztás) 750 wattos + a 21"os lcd monitor ez igy kb már 900watt körül mozog. kérdésedre a válasz: napjainkban egy számitógép jóval többet fogyaszt mint egy tv."


Anyám...

Attól még, hogy 750W-os a tápegységed nem fogyaszt annyit. Fogadni mernék, hogy a géped nem fogyaszt többet 250-300W-nál és még lehet sokat is mondtam.

2011. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és a fogyasztást nem Watt-ban hanem Watt/órában szokás kifejezni.
2011. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
hát öcskös 11:24 nekem elhihetet hogy 100%cpu terheltségnél fogyaszt annyit... watt/órában mérik tényleg? nem mondod?? és szted ha nem játszod itt az agyadat ami nincs akkor nem érti meg a kérdező? inkább a kérdésre válaszolj, semminthogy itt ugatsz olyakat amiről fingod sincs...
2011. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"11:24 nekem elhihetet hogy 100%cpu terheltségnél fogyaszt annyit."


Nyilván 15 évesen már ilyen végzettséggel rendelkezel és jobban tudod.


"itt ugatsz olyakat amiről fingod sincs"


A hülyeségedet próbálod leplezni azzal, hogy agresszívan viselkedsz.


Akkor írd már le, hogy milyen géped van.


Ajánlom ezt elolvasni:


[link]


A lenti képen látszik, hogy egy HD5870-es gép 100%-ra terhelve az összes alkatrésszel együtt fogyaszt 255W-ot.

De nyilván neked sokkal sokkal jobb géped van és 750W-ot fogyaszt.

2011. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!