Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszt egy számítógé...

Mennyit fogyaszt egy számítógép + monitor + TV 24 óra alatt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, pénzben lenne jó tudni, mert olyan magas az áramszámlám, hogy bekattanok, pedig se villanytűzuhely se más nincs, viszont a számítógép, a tv, monitor megy 24 órában tulképpen ..

Ez így összesen hány W ? És pénzben ez mennyi ?

Köszi

(és bocsi, tudom volt már hasonló kérdés, de ott max 1500-2000 Ft-ot látok erre, ami viszont képtelenség, mert nekem 9 ezres a havi számlám, és nem értem ... elképzelhető, hogy a P-4-es mégis ennyit zabál?)


2009. okt. 18. 08:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Vegyél egy fogyasztásmérőt, abba be lehet programozni az egységnyi fogyasztás árát, és az értékek alapján kiszámolja a napi fogyasztás költségeit. Ezt megcsinálod minden fogyasztóddal, összeadod(vagy a gép), kijön a napi áramfelhasználás értéke(azt hiszem havi fogyasztást is lehet vele számolni).

Olyan 4-5000 egy ilyen kütyü.

Hiába mondunk itt számokat, minden gép másmennyit fogyaszt, pláne hogy az árak is különböznek.

2009. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Oké, de lehet h egy 500 W-os táp miatt van nekem 9 ezres számlám ?? ez azért durva nem ?
2009. okt. 18. 09:26
 3/18 anonim válasza:
Kilencezer az álom. nekem 21 ezer van.
2009. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyit ad le a táp, az lényegtelen. Az alkatrészek energiafelvétele számít. Egy átlagos gép 80-250 W-ot fogyaszt, de teljesen változó. Akkor vannak még monitorok, hangfalak, és ki tudja még milyen fogyasztók. Ez csak a gép.

Biztos hogy van hűtőd, nem? Esetleg villanybojler? Elektromos fűtőberendezés? Légkondi? Mosógép?

Ezek zabálnak.

De ha a gép 24/7 megy, akkor simán elképzelhető a magas fogyasztás, tehát a 9000 az normális.

2009. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

uhh

na de akkor gondolom neked nem egy gép megy folyamatosan ..

Oké csak tudod itt a házban mindenkinek olyan 3-4 ezer pedig még főznek is meg szal házi gépek vannak, itt nekem meg azok sincsenek, egyedül a rohadt gép és a tv ami zabál, és már bekattanok, tuti, hogy ez a 9 ezer se 9 ezer, majd jön az újabb leolvasás és kíváncsi vagyok mennyi különbözetet kell még fizetnem, lehet hogy nekem is kijön ez bőven 10 felett.

De ha meg ennyire lehetséges, komolyan elgondolkodom egy laptopon, hiszen az alig vesz fel valamit, és arra tökéletes h a nap 24 órájában menjen a töétések stb miatt, és akkor pár havi áramdíjból megvan .. nem?

2009. okt. 18. 09:36
 6/18 A kérdező kommentje:

09:34

figyi ez egy amolyan csak egyszemélyes "dolgozólakás", azaz semmilyen más gép nincs, se boyler se hűtő se mosógép ... egyedül a számítógép de az 24 órában + a TV, de ha ez normális, akkor nem háborgok, de akkor is durva

2009. okt. 18. 09:38
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez így tényleg fura, mert mi pl minden eszközzel rendelkezünk és még a bojler is árammal megy(ami marha sokat fogyaszt), és úgy fizetünk 8500 átalányt.

Lophatják esetleg az áramot? Rossz lehet a villanyóra?

Talán ki kellene hívni az ELMŰ(vagy amilyen szolgáltatód van)-t.

2009. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi - 3 tagú család - havi 13000-et fizetünk általányban: tv egész nap, laptop egész nap, + cirkó fűtés keringető rendszere ugye, + villanysütő (a főzőlap gázzal megy), +mikro, + 1 hűtő és 2 fagyasztószekrény; a mosógép naponta megy, a wc és fürdőszoba kivételével mindenhol energiatakarékos izzók vannak.

Ezt figyelembe véve nekem is soknak tűnik a számlád, de lehet, ha így összeszámolnád te is az elektroms fogyasztókat, lehet, hogy összejönne nálad is.

Csak vannak lámpáid, hűtőd, mosógéped, a fűtés is megy valamivel - a gázcirkó is árammal keringtet!!! -, mikród, ami ha külön nem is, de így összeadva magyarázza a számlát.

2009. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nemnem, hidd el, semmim nincs, a fűtés távfűtés, azaz köze nincs az áramhoz, még egy hűtő sincs !! se mosógép! semmi !!!

Az ízzó meg nálam is tulképpen egyetlen egy nagy reflektor megy szintén 24 órában, de hiába reflektor a kiképzése, mert csak egy 11 W-os energtakarékos ízzó van benne, azaz tényleg csak a számítógép marad.

Most már valahogy sorba kötöm a multmiméterrel és megmérem hány A fut át rajta, mert ez hihetetlen nekem.

Azért köszi a válaszokat!

2009. okt. 18. 10:05
 10/18 anonim válasza:
Ha kiváncsi vagy mennyit kell fizetned nem kell megvárni feltétlen a leolvasót. Te is ki tudsz menni és leolvasni és összehasonlítani az előző leolvasással .
2009. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!