Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Árt a laptopnak, ha a lekapcso...

Árt a laptopnak, ha a lekapcsoló gombbal állítom le?

Figyelt kérdés
Tehát nem a szokásos Start gomb-Shut down kombinációval, hanem a laptop lekapcsoló gombjával.
2011. febr. 13. 09:50
 1/9 anonim válasza:
0%
igen. a gépeket sem így kapcsolják ki.
2011. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy megmakacsolta magát a laptop, és lefagy a lekapcsolás közben. Így mindig gombbal kell végül kikapcsolni. Sajnos külföldön vagyok és nincs lehetőségem és ismeretségem, hogy újratétessem a Windowsot :(


Szerintetek mi lehet a gond? Amikor lekapcsolom a gépet a "Windows is shutting down" résznél lefagy... A processzor (vagy mi az) szerintem kikapcsol, mert a hang leáll mint mikor normálisan kikapcsolódott, csak épp a képernyő van lefagyva. Nagy gond ez?

2011. febr. 13. 09:57
 3/9 anonim ***** válasza:
A hűtés áll le, nem a processzor. De külföldön ha már tudsz netezni, le tudsz tölteni egy WS-t , kiírod és telepíted. De túl fogja élni addig is, míg hazaérsz. :)
2011. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi lehet a gond amúgy? Amikor bekapcsolom és utána próbálom kikapcsolni akkor gond nélkül megy... Valamelyik program nem áll le, vagy mi a csoda lehet?
2011. febr. 13. 10:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem olyan egyszerű a dolog, netbookom van amin nincs CD meghajtó. Szóval külső meghajtóról kellene telepíteni, de nincs kábelem, és mivel cserediák vagyok pénzem sincs hogy vegyek egyet... :)
2011. febr. 13. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonló nálam is volt, de pontosan már nem emlékszem. Csak arra emlékszem, hogy egy bizonyos program feltelepítése után nem volt hajlandó kikapcsolni a gép.

Emlékszem, egyszer még hagytam egész éjszaka is, hátha kikapcsol egy idő után, de még reggel is ugyan úgy volt. Aztán csináltam egy rendszervisszaállítást egy korábbi időpontra és jó lett.

2011. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ekeke ***** válasza:
Ha a laptop-lekapcsoló egyszercsak elveszi az áramot, az árt. De ugyanazt a leállítási műveletet csinálja szoftveresen, mint te a leállítással. Van még a suspend vagy alvás, mikor lecsukod, de abból azonnal fel is ébred, ha kinyitod, az sem árt.
2011. márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Erről jut eszembe. Mi van ha csak hibernálod? Én pl teljesen nagyon ritkán kapcsolom ki. Talán havonta egyszer. Inkább hibernálom, mert az sokkal gyorsabb. Nem kell megvárni amíg újra betöltődik minden.
2011. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor is lefagy ha hibernálásra teszem.
2011. márc. 2. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!