Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Digitális hőmérő szenzorának...

Digitális hőmérő szenzorának vezetékét megtoldhatom?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ezek az ellenállás változás alapján mérik a hőmérsékletet. Ha meghosszabbítom az érzékelő vezetékét, akkor a plusz vezeték hossza miatt valamivel nagyobb lesz az ellenállás. Ez nem okoz szisztematikus hibát (rendszeres fölülmérés, alulmérés)? Vagy ez a hőmérséklet-mérés pontosságához képest (0,1°C) elhanyagolható?
2011. febr. 18. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha rendes méretezésű kábellel hosszabbítod meg, nem okoz gondot. De ne a legvékonyabbal.
2011. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez mit jelent a gyakorlatban? Annyira azért nem vagyok otthon a témában. A vastagabb jobb?

Kb olyan vastagságúra gondoltam, mint az eredeti vezetékek.

2011. febr. 18. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél vastagabb a vezeték, annál kisebb lesz az ellenállása, vagyis vastag kábellel meg tudod hosszabítani több métert is bátran, ugyanolyan vékonnyal mint a gyári meg csak keveset tudsz hosszabbítani, ha azt akarod, hogy pontos is maradjon.
2011. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. olyan 1,5 m körüli vezeték kéne a mostani 0,5 m-essel szemben.
2011. febr. 18. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen kapcsolás értékeli ki, de gyanús, hogy érzékeny a kábelhosszra. A mérőellenállás kevesebb, mint egy százalékot változik a teljes mérési tartományban, azaz egy egy ohmos toldással is jó eséllyel hazavágod az egészet.
2011. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy már irták, vastagabb vezetékkel próbáld meg! egy kb 0,75 mm-es rézkábel egy-két méteren még nem okozhat érzékelhető eltérést
2011. febr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!