Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A digitális és normál hőmérő...

A digitális és normál hőmérő elvileg ugyanakkora hőt mér?

Figyelt kérdés
Van eltérés hogy mekkora hőt mérnek? Elhagytam a digitálisomat és most csak sima van itthon,azzal mértem.
2011. okt. 4. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

a sima sokkal pontosabb. én sokat dolgoztam kórházban meg eü-ben is tanulok, de az orvosok is jobban szeretik a higanyosat, akár hőmérőben, akár vérnyomásmérőben, mert sokkal pontosabb.

ettől még nem rossz a digitális. az eltérés mértéke az adott hőmérőtől függ, a digitális általában kevesebbet mér. ne lepődj meg, ha eltérést tapasztalsz, attól a hőd még lehet ugyanakkora. azért jó ugyanazzal mérni, mert akkor fix viszonyítási alapod van.

2011. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A higanyos sokkal jobb, de már kincsnek számít, mert nem lehet kapni sajna. Én is úgy vigyázok rá, mint a hímes tojásra! XD
2011. okt. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetertek, a normal sokkal pontosabb.
2011. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Atroposz ***** válasza:
Nekem a digitális hamar elromlott.
2011. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!