Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől ráz a koax kábel?

Mitől ráz a koax kábel?

Figyelt kérdés

Nemtudom mitől van!

meg van egy T alakú elosztó a szobámba és amikor a T elosztó fém része hozáért a gépházhoz akkor erőteljes szikrát adott maga után!

T-Home kötötte be a kábelt és ezen megy a tv illetve az internet is!

De a tv-nél is ugyanigy ráz elég szépen!!


2011. márc. 4. 22:01
1 2
 11/13 anonim válasza:
Földhurok a neve amiért ráz. A koax árnyékolásán levő tekercs két vége közt potenciál különbség alakul ki attól, hogy a váltakozó áramú vezeték mellett megy. Engem majdnem agyonrázott egyszer amikor egy lakásban villanyt szereltem. Külön csatornában vittem és amikor rá akartam kötni a lakást a UPC kábelre akkor ahogy a két kezembe fogtam a zsinórt 50Hz en kéken villogott minden. Levegőt nem kaptam és a vezetéket nem tudtam elengedni a haverom lökött el a vezetéktől. Sok okos hozzászólás van még sincs értelmes magyarázat sehol. Azt mondják normális. Nem ez nem normális! Nincs rendesen szabályozva ez,hogy hogyan kell csinálni. Amikor megrázott az áram azt hittem valahol megsérült a vezeték ezért visszahúztam az egészet de sértetlen volt. Aztán utána kérdeztem és olvastam, hogy ez mitől lehetett mert tv szerelő barátaim és villanyszerelő okosok azt mondták ez nem lehet ha külön vezetékben vittem. De pedig éreztem, hogy lehet. Segítségemre a google volt. Megoldás: A koaxot le kell földelni közvetlenül a csatlakozó előtt de be kell építeni egy földhurok elleni védelmet két dolog miatt. Egyik, hogy ne tudjon rajtunk keresztül elektront szívni a koax ha megfogjuk és esetleg földelve is vagyunk. A másik ok a földhurok zavaró hatása. Ha sok helyen földelünk mert félünk az áramütéstől ami valahol érthető akkor a jel nagyon zavaros lesz.
2014. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A tv n nincs leföldelve a csatlakozó, csak a koaxon, ha hálózatra van csatlakoztatva. Így feszültségkülönbség van a tv, és as koax árnyékolója között, és ha a számítógéped nem földelt dugaljba van bedugva, az is.
2014. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

A gépedben rossz a tápod.

A coax kabel végen van egy coax csésze egy nagyfrekvencias atalakitó,pont azért nehogy nagyfesz kerüljön a rendszerbe.

Ez egy kis dugasz ,egy ferritgyürün néhány menet ami rövidre zárja az egyenáramot es csak a nagyfrekvenciás feszültséget engedi át ami csak néhány volt.

2015. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!