Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Koax-kábel csillapítása...

Koax-kábel csillapítása mekkora (RG58)?

Figyelt kérdés

Rádiózásról van szó, és sokan elijesztenek, hogy 20 m kábel miatt már elveszik az egész kimenő teljesítmény.

Ez igaz?


Ha van itt rádióamatőr akkor nagyon hálás lennék, ha írna.

köszi


2010. ápr. 14. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen frekvencián akarod használni attól függ.

De való igaz az RG58 az egyik legnagyobb csillapítású kábel, maximum mérőzsinórnak lehet használni, vagy készülék belsejében.

2010. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok...

Rövidhullámra 100-150W-ig RG238, URH-ra H100 H500 vagy H1000 a jó.

2010. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hajófrekikre kellene, de ezt adták, viszont mire szépen elvezetgetem, lesz az 15 m is (na meg a hajó legtetejéről).


ezek szerint semmire se jó ? hát ez nagyon durva, mert ismerek olyan rádiósokat akik a ház tetejéről hozzák le az antennáról a kábelt a földszintre és RG58-as :(


a H100 amit mondasz, az hasonlóan néz ki ?


(na de taxikon is ilyet látok, akkor az se jó ?)

2010. ápr. 14. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Taxikon az a 4-5m még elmegy.

VHF frekvenciám 20m RG-58 csillapítása közel 20dB ami azt jelenti, hogy az adó teljesítményének 9/10-ed része elveszik a kábelen, és ugyanez a vevőnél is, vagyis az antenna által vett jel 9/10-ed része elveszik.

A H100 vastagabb (11mm átmérőjű) és nem olyan hajlékony.

Van még valami RG-58-hoz hasonló de habosított dielektrikumú kábel de annak nem tudom fejből a tipusát és a paramétereit.

2010. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi, most kaptam egy antennát valami extra vékony kábellel szerelve, lehet hogy ez a H100-as esetleg ...

mindenesetre 3 m összesen, de az a veszteség amit írsz az nagyon durva, mert 20 m-t is vittün k egy negyedes antennához, ezek szerint csoda h működött, pedig kb 10 km-t is átbeszéltünk, igaz h nagyon magasról

2010. ápr. 16. 09:11
 6/8 anonim válasza:

Nem mai a kérdés, de látom sikerült jó nagy hülyeségekkel félrevezetni a kérdezőt.


Azt mondja az egyik válaszoló, hogy:

"VHF frekvenciám 20m RG-58 csillapítása közel 20dB ami azt jelenti, hogy az adó teljesítményének 9/10-ed része elveszik a kábelen,"


Hát el kell keserítselek, 100 méteren van az a 20db veszteség, 20 méteren 4 db az RG58 vesztesége.


Ettől még egy H-155 koax sokkal jobb vétel, mert ott meg ugye 11 db a csillapítás (100 méteren!). Nem jó az RG58, mert nem sokkal drágábbért majdnem fele akkora csillapítású kábeelt lehet kapni. De hülyeségeket meg akkor se kell beszélni.


Itt egy táblázat a koaxokról: [link]

2011. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én 446 mhz-en használok rg58-at meglepően jól üzemel és kb 12 méter kábellal, jó ez, de 15 méter alatt és jó minőségű csatlakozókkal, de hosszabbra nem ajánlott, én elég rossz terepviszonyok között rádiózok, csodálják főleg pmr sávban, hogy ilyen szépen tisztán hallanak engem.
2013. aug. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
h155 : kedvező ár, hajlékony, jó csillapítás, könnyen szerelhető csatlkozók, nem kell toldást stb. egybe legyen az a lényeg.
2015. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!