Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki kell kapcsolni a számítógép...

Ki kell kapcsolni a számítógépet vihar esetén?

Figyelt kérdés
Magyarázatot is kérek, ha lehet! Amúgy a gépházba épített Codegen 400W tápom van!
2011. márc. 17. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

nem muszáj kikapcsolni de ha villámlik és/vagy nincsen villámbiztos konnektorod akkor nemárt kihúzni a gépet a falból.

nekem nem volt és éjjel jött hirtelen 1 nagy vihar és szétégett a laptopom alaplapja, még szerencsém volt h az új plazmának nem esett baja.

2011. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem túlfeszültségvédős elosztóba van dugva, lehet baja, ha villámlik, meg azt mondják az okosok, hogy tönkremehet, de engem nem érdekelt soha, ennyi kockázat belefér. Soha nem kapcsoltam ki viharban, sem kertesházban, sem társasházban, 6 éve megy a gép.
2011. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont egy vihar alatt ment tönkre a számítógépem másfél éve. Elkezdett dörögni az ég és villámlani aztán gondoltam elmegyek ennivalóért. Kikapcsoltam a hangfalakat és a monitort, de a gépet nem. Mikor visszaértem egy erős kellemetlen karamellizált szag csapta meg az orrom. Minden leégett ami a gépházban volt. Minden! Nem volt ép alkatrész. Még a floppy olvasó is, amit évek óta nem is használtam.

A házban ment még az enyémen kívül 4 db gép illetve több tv stb., de csak az enyém ment tönkre. Elvileg azért, mert tárva nyitva volt a két ablak amiatt..

Amúgy pedig egy hatalmas villám csapott be kb. 100 méterrel arrébb a templom villámhárítójába.

2011. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A vidéki rokonaimnál pedig úgy is tönkrement a házban MINDEN, hogy ki voltak húzva a konnektorból! Igaz a biztosító fizetett nekik, de ez azért akkor is kellemetlen, hogy több hétig nincs otthon semmi, ami elektromos.
2011. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Kedves utolsó, ezt magad sem gondolhattad komolyan. Azt elhiszem, hogy ezt hazudták be a biztosítónak, de képtelenség, amit állítasz. Mert ha igaz lenne, már ők sem élnének.
2011. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
anno nekem is tönkre ment a gépem ugy ment tönkre gyerekek ! :P hogy rá kötöttem eggy USB-s vibrátort és amiko má elélvesztem attam neki és utána villámlott annyira beszarrtam behugyoztam meg elélvesztem ! :) rádásul még az alaplap is füstölt :D
2011. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
xĐ ez csak poén volt SORRY ! amúgymeg kikell mert ha nem vigyázól tönkre is mehet a gép tápja sőt az egész gép tönkre mehet
2012. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!