Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan állapítjuk meg hogy...

Hogyan állapítjuk meg hogy soros vagy párhúzamos kapcsolásról van e szó? Nyolcadikos fizika. Az ábráról hogyan állapítom meg?

Figyelt kérdés
Az ábrán sose tudom megállapítani...
2011. márc. 20. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Soros, ha nincs elágazás, tehát az ellenállás, a kondenzátor, a tekercs,...sorba, egymás után van kötve és párhuzamos, hogyha van elágazás, tehát az áramkör valamely része több ágra szakad és úgy foglalja magába az égőket,...
2011. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az áramforrás egyik kapcsáról a másikig hányféle út vezet?


Csak 1: soros.

Több mint 1: párhuzamos vagy vegyes.

2011. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha megnézed, hogy az áram merre folyhat, akkor látod.

Soros kapcsolásnál, az egyikből a másikba folyik, áramfolyás szempontjából bármelyiket kivennéd, megszakadna a "folyás", párhuzamosnál bármelyiket kiveszed, még a másikon vagy másikakon (ha több van) tovább folyik az áram..

A vegyes ennek kombinációja..

2011. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekünk is azt az ábrát, amin rajta van.

Nem vagyok nagy elektronikai szakértő, de ezt még akkor is eltudom neked mondani, ha éjjel az ágyamból keltenek fel (persze, miután már leugattam annak a hülyének a fejét).

2011. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha például ugy van a kapcs. rajz mint egy karácsonyfa világitás /egyik izzó után van kötve a másik "sorba"/ akkor soros kapcsolásról beszélünk
2011. márc. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!