Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom tisztítani a...

Hogyan tudom tisztítani a vezetéket, hogy az eredeti szinét visszanyerje?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az, hogy ki, mivel, hogyan tisztítja a fehér szinű hosszabbítókat, hogy azok ne sárguljanak be, illetve visszanyerjék eredeti fehér szinüket?

Vannak más háztartási eszközök is, melyek az idő mulásával besárgulnak. Ezeket hogyan tisztítsam?

Pl. mosógép kezelő paneljének külső burkolata.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 26. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Üdv!


Szerintem semmivel nem lehet visszaállítani a fehér színét. Ugyanis az ott bizony oxidáció. És figyeld meg, hogy -szinte az összes műanyag- ott sárgul meg, ahol NAPFÉNYT kap.

Gondolom, hogy a napfény UV tartománya szétszedi az O2 -t és atomos oxigén keletkezik, ami azonnal hozzákötődik valamihez. Ez esetben a műanyaghoz--> besárgul.


Én próbáltam már hidrogén-peroxiddal, nátrium hippokloráttal, de semmi eredmény. Sajna bele kell törődni.

2011. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!