Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van-e valami félni vallom?...

Van-e valami félni vallom? Villany gondok.

Figyelt kérdés

Előre mondom paranoiás vagyok és van némi kérdésem és aggodalmam. Édesapám villanyszerelő volt és 98-99ben a teljes elektromos hálózatot kicserélte ( öreg-e a hálózat???), de hogy ő most már nincs kezdek félni.


1. Kigyulladhat-e a villanyórám? ( nincs megbuherálva)

2. Miért hangos a villanyórám? (néha bepörög)

3. Mikor fogják újra cserélni a villanyórát? ( gy. év 91, hit év 2007, típus DE4)

4. Honnan tudom, hogy van földelés? ( a konnektorok elvileg azok)

5. Önmagában kigyulladhat-e a konnektor? ( nincs bedugva semmi se )

6. Baj ha kicsit laza a villanykapcsoló oldala? ( kapcsoló konkrétan nem)


Előre is köszönöm a kedves válaszokat!!!


2011. ápr. 8. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz problémád a fent felsoroltakkal. Neked viszont pszihológushoz kellene fordulnod, mert ez már mániás.
2011. ápr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

amire tudok válaszolok de ezekre egyikre sincs nagy esély

kigyladhat e?hát végülis igen de ha rendszeresen van ellenőrés 3-4 évente akkor nemlehet gond akkoris max leolvad kigyulladni nem fog

2 relék mágnesek és mehanikus kapcsolok vannak benne ettől kattoghat meg serceghet teljesen normális. nagy fogyasztásnál meg azaz izé benne is jobban felpörög azis lehet hangos

4 biztos földelve van máshogy nem vette volna át a szolgáltato plussz alapvetően a ház villanyrendszere van földelve nem a mérőora

5 ha egyszer fel lett rakva és nincs bele dugva semmi nem folyatsz rá vizet akkor nem. de ha érzed a büdös olvadt műanyagszagot akkor azért nyomd le a biztosítékot lehet elöregedtek a vezetékek de ez is csak akkor lehet ha terhelés alatt van(valami be van dugva. akkor se kigyullad csak leolvad rola a műanyag és elfüstöl

6 ha benne a drotok jol rá vannak huzva akkor nemlehet baj de azis max leolvad nem fog kigyulladni


közbe most olvasom h 98-99 ben teljesen kicserélték akkor ahol azt irtam h elfüstölhetnek a vezetékek a nagy terhelés alatt azse valoszínű. nagymamámnál az 60 éves rendszer akkor adtam meg magát mikor bekötöttük rá a villanytűzhely mosogatogép mosogép terhelést ésakkoris csak füstölt kicsit majd mondta h netovább:D szoval neparázz nemlessz baj.

2011. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! megnyugodtam egy kicsit:)
2011. ápr. 8. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!