Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A villany fel/le kapcsolása...

A villany fel/le kapcsolása több energiát fogyaszt mintha simán égne?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 21:03
 1/3 anonim válasza:
9%
Azt hallottam, ha felkapcsolod a villanyt, az olyan mintha már 15 perce menne.
2011. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A fel/le kapcsolás többet fogyaszt, mivel a hideg izzószál ellenállása sokkal kisebb, így nagyobb az átfolyó áram. Mértük laboron, típustól függően 20/100-szoros a különbség. Azaz ennyivel több energiát is fogyaszt.


Bár a szál pár másodperc alatt bemelegszik, egy kapcsolás tényleg jelenthet 10-50 másodpercnyi fogyasztást. Persze ha már meleg a cucc, akkor teljesen más a helyzet (és égés után több perc, amíg kihűl). Tehát ha több, mint egy percre mész ki a szobából, mindenképp megéri lekapcsolni a villanyt, de ha már régóta ég, akkor kevesebb időre is.


Az energiatakarékos égő más tészta, mert más a működési elve. Nem tudom, hogy van ott az energiafelvétel, de a gyújtóelektronika nem szereti, ha sűrűn van kapcsolgatva, jelentősen csökkenhet az élettartama. Ott érdemes akár több percig is égetni, ha csak ennyi időre mész ki és aztán tovább használod. Olyan helyekre, ami gyakran van kapcsolgatva (WC, fürdőszoba tükör) nem is érdemes ilyet tenni.

2011. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon függ az izzótól is. A hagyományos izzónál igaz, amit az előttem szóló mondott, de pl. egy LED izzónál semmis. Ugyanis a LED-en nem lép fel olyan tranziens jelenség, mint a hagyományos izzón.
2012. jún. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!