Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy egy panelhá...

Elképzelhető, hogy egy panelházban levő lift leszakad?

Figyelt kérdés
Panelban lakom albérletben, és gyakran megfordul a fejemben, hogy azon kívül, hogy beragad a lift, le is zuhan.:S bocsi, ha hülye a kérdés...
2009. márc. 2. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de eléggé valószínűtlen. Odafigyelnek azokra.

Ezen kívül, ha leszakad, akkor kb. fél métert tud esni. Ugyanis ennyi kell a benne levő biztonsági berendezésnek, hogy fölébredjen, és elkapja a liftet. És az már nem csak pár acélzsinór - hanem méretes acélkarmok, amelyek belekapaszkodnak az oldalt futó acéltartókba. Az fogja aztán, ahogy kell.

2009. márc. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ez egy ilyen 70-es években épült szocreál panel, és a lift se mai gyerek... vagy ezeket is ellátták időközben ilyen biztonsági acélbigyóval amit írtál?

amúgy köszi a választ!

2009. márc. 2. 23:59
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a "biztonsági acélbigyót" valamikor a két háború között találták ki, tehát a 70-es években már szabvány volt pár évtizede. Nyugi.
2009. márc. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köfi:) jóéjt
2009. márc. 3. 00:36
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Én is laktam panelházban ahol volt lift.Bennem is bennem volt,hogy mi lenne ha pont velem szakadna le,beszorulnék stb.Egyébként is pánik beteg vagyok,hát néha féltem.Szerintem leszakadhat,a 70-es években még nem volt akkora a tudomány,hogy ilyeneket kitaláljanak.A híradoban,hírekben is lehettet hallani,itt meg ott leszakadt,elszállt a lift.Nem megijeszteni akarlak,csak cáfolni az elöttem válaszolot.
2009. márc. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

06.37

"Szerintem leszakadhat,a 70-es években még nem volt akkora a tudomány,hogy ilyeneket kitaláljanak"


Ezt szeretem ezen az oldalon! Amikor egyesek az megérzéseiket közlik tényként és félrevezetnek másokat.

70-es években nem volt akkora a tudomány? Könyörgöm 69-ben a Holdon jártunk! Ez egy sima mechanikus berendezés! Ha szükség lett volna rá a görögök kitalálják!


Most kikerestem, én is tévedtem. A lift lezuhanását megelőző karmokat Elisa Otis 1853-ban szabadalmaztatta, Tehát már a két háború között se volt olyan lift ami ne így készült volna.

[link]

2009. márc. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!