Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meddig töltsem az akksikat?

Meddig töltsem az akksikat?

Figyelt kérdés

1000 mAh-s AAA elemekről van szó, melyeket egy olyan töltővel töltök aminek az oldalán ezek vannak feltüntetve:

SEC: 1,4VA

2X(2.8V)-120 mA AAA


2009. márc. 8. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

10-14 óra alatt tölti fel a töltőd az 1000mAh-s aksikat.

A 2000mAh-s aksikat értelemszerűen dupla ennyi idő alatt.

2009. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tiszta sor! Köszönöm szépen!
2009. márc. 8. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Általános tájékoztató az akkumulátorok normál, (standard) töltési idejéről: Az akkumulátor névleges kapacitása (mA), szorozva 1,4 az eredmény osztva a töltőárammal (mA). A végeredmény lesz a töltési idő, órában megadva.

(Általában a töltő dobozán vagy benne megtalálható)

2009. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha valahonann le tudtam volna olvasni, nem kérdeztem volna meg :) Azonban az egyenlet általános érvényessége miatt nagyon hasznos, megjegyeztem! Köszönöm!
2009. márc. 10. 22:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2009. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a mAh, miliamperórát jelöl, vagyis a kettő szorzatát, innen is tudni lehet, hogy a töltőáramerősséggel osztani kell a kapacitást (jelen esetben 1000-t)

Az így kijött óra, azonban a veszteségek miatt (elsősorban a melegedés) 40%-al általában növelendő. (Ez ugye nem más, mint szorzás 1,4-el.

Csak azért írom mert jobb, ha a képlet helyett a dolog logikáját jegyzi meg az ember, akkor nincs tévedési lehetőség.

2009. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!